Zobacz temat

 Drukuj temat
Problem z drogowskazami - limit?
GrPusty
Witam. Błąd występuje w czwartej części : "Ósmy cud świata". Wygląda on następująco. Od praktycznie 4-5 miesięcy rozgrywam jedną mapę. (nie gram codziennie). Jest to co-op z komputerami, wiecie ta mapa co polega na tym że jest 6 nacji wikingów a w środku mapy czarni Wikingowie którzy co jakiś czas atakują, celem jest zniszczenie ich. Jestem agresywnym graczem w strategiach więc jak tylko rozbudowałem mocno swoją główną osadę, najechałem i wytłukłem zielonego sojusznika. Na ich miejscu zbudowałem drugie miasto. Po zniszczeniu środkowych i rozpoczęciu tam budowy nowego osiedla, zauważyłem że inni AI robią to samo. Co jakiś czas tłukłem każdego budując na ich zgliszach nowe osady. Praktycznie cała mapa jest zasiedlona, mam prawie 30 merchantów którzy wozami rozwożą surowce z moich jak to nazwałem "Koloni" do głównego miasta. Jednak mam ogromny problem z działaniami moich koloni. Problemem jest to... że nie mogę postawić już drogowskazów. Jakbym osiągnął jakiś limit. Gdy nakazuję zwiadowcy postawienie go , wykonuje tą swoją animację że puka młotkiem w powietrze, na 0,1 sec pojawia się jakiś komunikat a drogowskazu nie ma. Zwiadowcy także nie wzrasta skill. Myślałem że to dlatego że na koloniach jest mnóstwo drogowskazów starych nacji ale spróbowałem postawić je na opustoszałych terenach <wyspy itp> a nawet na głównym lądzie między koloniami ale problem jest ten sam. Bardzo proszę o pomoc, chcę ustalić czy jest jakiś limit ilości drogowskazów czy to jest bug, jeśli to tylko bug to reinstall gry i robię to wszystko od nowa bo bardzo chcę stworzyć sobie własne ogromne królestwo, jednak lubię też walkę dlatego tylko ta mapa się dla mnie liczy.
 
Jozenkow
Prawdopodobnie wszystko ma limit w tej grze, niedawno ogarnęliśmy, że po za 1000 ludźmi, 500 zwierząt, można postawić max 400 budynków. Po tym wnioskuje, że na drogowskazy też nałożone jest jakieś ograniczenie.
Rozwiązanie to chyba wyłączyć graczy komputerowych (na serwerze multiplayer), by zyskać dodatkowe liczby

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
 
Proszak
Pamiętaj też że kupcy i tragarze w pojazdach nie potrzebują drogowskazów
 
Przejdź do forum: