Zobacz temat

 Drukuj temat
Dzieci nie rodzÄ… siÄ™ moim wikingom podczas gry na CN modzie
Krawiec
Witam serdecznie!
Problem zawarłem już w temacie.
Gram sobie z koleżanką, a ilość naszych osadników to około: 300 moich oraz około 200 w jej wiosce. Z tego co pamiętam, podczas samodzielnej gry na podstawowej wersji gry, potrafiłem mieć z 300 wojska + 300 cywilnych osadników, co dawało ponad 600 mieszkańców.
Czy problem stoi w tej kwestii że jej łapek, "nie wyrabiając" (fakt, jest słaby), jest swego rodzaju wąską szyjką? Z netem obydwoje nie mamy problemu.
Mam jeszcze jeden pomysł, ale to raczej modderzy, czy twórcy moda będą mieli pojęcie jako jedyni; mianowicie, czy w plikach jest zawarty gdzieś limit ludzi dla graczy? Jeśli tak, to byłbym mega wdzięczny za wskazanie mi w którym pliku, która linijka jest do modyfikacji przeze mnie.
Jeśli znajdzie się inne rozwiązanie, za nie również z góry dziękuję!
Pozdrawiam!

We are legend... Luke i Anakin Szubiennica Frank z mieczem
 
Mikulus
Krawiec napisał(a):

Mam jeszcze jeden pomysł, ale to raczej modderzy, czy twórcy moda będą mieli pojęcie jako jedyni; mianowicie, czy w plikach jest zawarty gdzieś limit ludzi dla graczy? Jeśli tak, to byłbym mega wdzięczny za wskazanie mi w którym pliku, która linijka jest do modyfikacji przeze mnie

Limit ludności nie jest stałą z plików gry którą można tak po prostu zmieniać. On jest skompilowany w pliku wykonywalnym (tak mi się wydaje?).
Jak jesteś bardzo uparty możesz spróbować otworzyć exeka przez jakiś edytor hexów i poszukać tej wartości. (odczytywanie liczby 1000 z hexów jako 32-bitowe little-endian daje 118 potencjalnych zmiennych do zmiany, także testowanie tego wszystkie może dość długo zająć, a i tak nie ma pewności że to zadziała.)

Odpowiedź na pozostałą część pytania dostałeś już wczoraj na Discordzie.

Bo oto ciemność okrywa ziemię i gesty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą.
x2
 
Web
Przejdź do forum: