Zobacz temat

 Drukuj temat
Kompendium wiedzy - poradnik moddera
ZbiRek
Musisz uruchomić jako administrator Pokazuje język

Moja agencja: https://mayam.pl
 
Emil
Albo po prostu zmiebić typ konta na Admina Uśmiecha się

W kupie siła, kupa śmierdzi, kupy nic nie ruszy!

Discord: stachummv
 
USER_NAME_01
Wie ktoÅ›, o co chodzi?

i.imgur.com/thji79l.png

Konwertować z cif na txt mogę do woli, lecz txt do cif zadziałało tylko raz...

Nie wydaje mi się, że coś pomyliłem, bo przepisywałem literka po literce jak na tutorialu...


EDIT: Problem występuje tylko po zmodyfikowaniu pliku. Dzieje się tak ze wszystkimi plikami.


EDIT2: Da się w jakikolwiek sposób zrobić, żeby gra czytała modyfikowane mapy z kampanii?

Edytowane przez USER_NAME_01 dnia 19-02-2017 18:03
LubiÄ™ majonez.
 
Mateo
1. Nie musisz konwertować do .CIF , gra spokojnie czyta jak jest w formacie .ini .
2. Tak musisz wypakować sobie liba i mapy z kampanii masz w folderze data\maps .
 
USER_NAME_01
Problem w tym, że po wstawieniu map gra ich nie czyta (jeśli zrobię swoją to czyta, z tym problemu nie ma), ale jeśli edytuję np. piramidy z Giza, to jej nie czyta.

LubiÄ™ majonez.
 
Jozenkow
jak edytujesz piramidy z giza no to bedzie ona widoczna w menu kampani i pamietaj o takiej samej nazwie folderu z mapÄ…

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
 
USER_NAME_01
Czyli nie da rady zrobić osobnej mapy kopiując istniejącą (single player, nie kampania)?

LubiÄ™ majonez.
 
Mateo
Można, musisz dodać do pliku map.ini:

[misc_maptype]
maptype #CLEAN_MAP_TYPE_SINGLE_PLAYER_FREE

A także w tym samym pliku zmienić:
mapguid 52 126 88 78 80 231 195 68 159 98 63 234 113 255 138 123
Na jakieÅ› inne randomowe cyfry . (Nie zmienione sÄ…) .

I oczywiście musi być w folderze data/maps .
 
USER_NAME_01
W mapach kampanii nie ma pliku ini. Powinienem go stworzyć (skopiować z innej mojej mapy i zmienić)?

LubiÄ™ majonez.
 
Jozenkow
W folderze z mapÄ… masz plik map.cif i musisz przekonwerowac go do .ini

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
 
USER_NAME_01
Dobra, ale teraz wywala błąd tutaj: maptype #CLEAN_MAP_TYPE_SINGLE_PLAYER_FREE

i.imgur.com/ezHJMKY.png

LubiÄ™ majonez.
 
Mateo
@SmoczyWojownik to nie kod gry.

@USER_NAME_01 wyślij cały folder z tą mapą .
 
USER_NAME_01
Jakbym grzebał w source code gry to nie mógłbym pisać o tym, bo jest to zabronione przez twórców. Jakby ktoś z firmy to widział to mogliby mnie spokojnie pozwać. Poza tym, modyfikowanie map jest dozwolone.

LubiÄ™ majonez.
 
Remik
A to nie można definiować zmiennych statycznych po za kodem źródłowym? Po za tym kod źródłowy jest tajemnicą i raczej nikt z osób postronnych nie ma do niego dostępu.
 
Silver Dragon
Gdzie domyslnie Game Extractor zapisuje pliki?

;-)
 
damek012
A ja mam takie pytanie. Darmowa wersja extractora pozwala na wypakowanie plików z liba. A w drugą stronę już nie... Jak mogę zrobić by gra działała bez tej konwersji?
 
Rumu
Silver Dragon


folder z grÄ…/DataX/libs
 
Przejdź do forum: