Zobacz temat

 Drukuj temat
Odczytywanie moich plików zamiast data0001.lib
USER_NAME_01
Dokonałem parę zmian w plikach z tej biblioteki (tzn. rozpakowałem, skonwertowałem, edytowałem) i idąc na logikę, gra powinna mi odczytać moje pliki jeśli je dodam do folderu data. Idąc, logicznie, dalej, data0001.lib znajduje się w ścieżce dataX/lib, co za tym idzie moje skrypty są odczytywane przed biblioteczką przez co są nadpisywane. Usunąłem zatem data0001.lib (wyciąłem i dałem do innego folderu, nie do folderu z grą), ale wtedy są bugi typu kolory na mapie/kolory innych miast/wiosek są czarne (jeśli chodzi o mapę, to jest normalna, ale znaczniki drogowskazów są czarne), niezależnie od tego, czy kolor danego plemienia jest żółty, czerwony czy inny.

Co powinienem zrobić, aby gra odczytywała moje pliki zaraz po data0001.lib? Jedyne co mi przyszło do głowy zrobienie czegoś podobnego, co Remik zrobił w Frank Modzie, czyli edytowanie odczytywania plików w pliku .exe, albo spróbowanie przeniesienia "wnętrzności" data do dataX i na odwrót, co powinno zmusić grę do odczytywania moich plików zaraz po biblioteczce data0001.lib, lecz nie wiem czy gra się nie wysypie przez to.

PS: Nie zależy mi na takim samym efekcie jak Frank Mod, czyli odpalanie moda oddzielnie z 8-mym cudem (albo mod, albo oryginał), ale nie pogardzę takim rozwiązaniem.

LubiÄ™ majonez.
 
Jozenkow
działa to na tej zasadzie co mapy, edytowany plik wrzucasz do odpowiedniej lokalizacji: w przypadku map data/maps, a np. jobgraphics.ini do lokalizacji data\engine2d\inis\animals.

nieistniejÄ…ce foldery musisz sam se utworzyc, bo gra nie wczyta pliku

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
x1
 
USER_NAME_01
Właśnie nie działa. Zmieniłem paletę egipskich żołnierzy, żeby po odłożeniu broni nie zmieniali koloru na brązowy, ale dalej dzieje się to samo.


EDIT: Właśnie zauważyłem, że tylko palety nie działają.

LubiÄ™ majonez.
 
Remik
Gra w pierwszej kolejności otwiera pliki z folderu data jeśli jakogos potrzebnego nie znajdzie wtedy odwołuje się do liba, to wszystko.
x2
 
Przejdź do forum: