Zobacz temat

 Drukuj temat
Pomysły, zachcianki w przyszłych modach do Cultures!
USER_NAME_01
Witam. Tworzę ten temat, żebyście wszyscy pisali swoje upodobania dotyczące gry, jak co powinno wyglądać. Temat ma mieć charakter dyskusji, otwartej konwersacji itp. Będziemy tutaj pisać, jak według wszystkich nas powinny wyglądać mody, przedmioty w grze, z czego się powinny składać przedmioty, budynki - po prostu wszystko. Będziemy ustalali, że np. Zbroje płytowe nie powinny się składać z drewna i żelaza itp.

Regulamin tematu:
Dla dobrej przejrzystości, będziemy oznaczali nasze pomysły numerami, przez co będzie łatwiej nam się poruszać w temacie.
Oto przykład, jak będziemy budowali nasze wypowiedzi:

*Numer wypowiedzi*. *czego dotyczy wypowiedź*
*tekst*
*jak chcielibyśmy, żeby to wyglądało*
*jeśli mamy jakieś dodatkowe uwagi, piszemy tutaj, pod tekstem*

1. Zbroje płytowe.
Moim zdaniem zbroje płytowe nie powinny się składać z drewna i żelaza, dlatego, że w zbrojach żołnierze muszą się poruszać, a nie stać bezczynnie i umierać, bo nie potrafią nic zrobić.
Według mnie, zbroje płytowe i kolczugi powinny się składać z żelaza i zbroi skórzanej i tuniki. Zbroja płytowa powinna się składać z 3 kawałków żelaza oraz jednej zbroi skórzanej, a kolczuga z tuniki i 2 kawałków żelaza.


Można dodawać i dyskusję na dany pomysł oraz podać swój pomysł. Nie trzeba wybierać pomiędzy tymi dwoma, masz pomysł, dajesz, chcesz pogadać, gadasz. Nie ma ograniczenia co do pomysłów. Możesz w jednym poście dać ile dyskusji oraz pomysłów ile chcesz. Ważne, żebyście tylko napisali numer albo nazwę danej wypowiedzi.

Przykład dyskusji:

*Określenie, do której wypowiedzi się odnosimy*
*tekst*

Co do wypowiedzi #1 / Co do 1 / Odniosę się do pomysłu 1 / #1 - jak tylko chcecie, ważne, żeby było wiadomo, że to dyskusja.
Moim zdaniem pomysł ten jest dobry, ponieważ, jak już wspomniałeś, drewniano-żelazne zbroje nie pozwalają żołnierzom na ruch.

Jeśli chcecie się odnieść do paru, to najlepiej jakbyście rozdzielili to enterami, żeby była przerwa między dwoma tekstami.

Zachowujemy siÄ™ jak kulturalni ludzie. Bez wyzwisk ani nic podobnego.
Do moderatorów: jeśli ktoś będzie obrażał, wyzywał, wyśmiewał się, po prostu zachowywał się nagannie, niepoprawnie, proszę o usunięcie ich wypowiedzi, nie ważne, czy wnosi ona coś do tematu czy nie.

LubiÄ™ majonez.
 
Ares
Moje propozycjÄ™:

2.Do Wieży Strażniczej potrzebna jest pszenica co jest moim zdaniem bez sensu, ponieważ w samej strukturze budynku jej nie widać.

3.Możliwość grupowego zaznaczania katapult (w sensie myszką)

4.Zmniejszenie prędkości ruchu Wojownika z Krótkim Mieczem, ponieważ 20 uzbrojonych w buty i skórzane zbroje bez problemu niszczy całą wioskę.

Odniesienie:

1.Co do tego pomysłu to moim zdaniem jest on dobry.
x1
 
Karl-levengaupt
My propossitions:
1.Better in-game AI. When you chossing 60 soldiers and moving them they are stucking sometimes.
2.More houses to egyptains, franks, saracens, byzantines. All of this tribes have no farms, mills.
3.Fix the produce able in different tribes. For example saracens can`t produce the iron spears when their soldiers can use this weapon.
4.Spear is so useless - need fix. The chainmail and plate armour must be the best armours in the whole game.
5.More scripts, more editor possibilities. For example making tasks and missions in the editor by scripts, which are allowed.
6.Possibility to use your music file on own map. I wanted to add my music on map but i can`t.
7.Make a possibility to add new campaings. It must looks like a list with added campaings.
All this propossitions are very usefull on my opinion but i can not make them real PÅ‚acze
x2
 
SanTiago
Karl-levengaupt napisał(a):

My propossitions:
1.Better in-game AI. When you chossing 60 soldiers and moving them they are stucking sometimes.
2.More houses to egyptains, franks, saracens, byzantines. All of this tribes have no farms, mills.
3.Fix the produce able in different tribes. For example saracens can`t produce the iron spears when their soldiers can use this weapon.
4.Spear is so useless - need fix. The chainmail and plate armour must be the best armours in the whole game.
5.More scripts, more editor possibilities. For example making tasks and missions in the editor by scripts, which are allowed.
6.Possibility to use your music file on own map. I wanted to add my music on map but i can`t.
7.Make a possibility to add new campaings. It must looks like a list with added campaings.
All this propossitions are very usefull on my opinion but i can not make them real ;(

1. As I think, we can't do anything with it.
2. Hardly, but not impossible
3. Good idea!
4. I agree. Spears are completely useless.
5. More editor possiblilities? Impossible. Things like that are possible with interial editor which is not for us (damn!)
6. I was trying, but we haven't got such us converter from mp3 to sgt files.
7. Ask Remik. Maybe he can do this.

To ja, Cesarz, jakby ktoś nie wiedział Puszcza oczko
Gdzie jeszcze można mnie znaleźć?
Youtube
https://www.youtu...AKuS4lOBWA
TheModders
http://themodders...le;u=14807
World of Players
http://forum.worl...52-Germano
Forum Soulfire
http://soulfire.w...user=15991
Bractwo Spolszczenia
http://bractwospo...mp;uid=250
Forum TaleWorlds
https://forums.ta...on=profile
Jak chcesz mnie dodać na Steamie, śmiało:
https://steamcomm...055085219/
x2
 
Ingvar
Ares napisał(a):


2.Do Wieży Strażniczej potrzebna jest pszenica co jest moim zdaniem bez sensu, ponieważ w samej strukturze budynku jej nie widać.




Ma to sens, ponieważ używano słomy jako spoiwa w zaprawach, nie robiono kiedyś tak jak teraz, że mieszasz cement z piaskiem w wodzie.

chinaboy963 (17.09.2012 - 24.07.2014)
Berserker_PL (24.07.2014 - 5.09.2016)
Ingvar (5.09.2016 - ?)
x1
 
Proszak
"Moim zdaniem zbroje płytowe nie powinny się składać z drewna i żelaza"

Dosłownie to zbroja z drewna się raczej nie składa, kowal potrzebuje opału do rozgrzania pieca stąd to drewno Lol

Zapewne wiesz o co chodzi, ale tak to ująłeś że wyobraziłem sobie żołnierza hasającego w drewnianej beczce, obitej żelazem Lol
x1
 
USER_NAME_01
5. Ciastka od piekarza
Ciastka składające się z mąki i miodu... Rozwalony Chyba nie trzeba się szerzej wypowiadać, ale i tak się wypowiem. Z mąki i miodu da się co najwyżej zrobić lepki miód, który teraz już nie jest taki ciekły (za cholerę nie pamiętam, jak się na to mówi, wybaczcie). Już lepiej by było albo jeść sam miód, prosto z ula albo pić miód pitny. Rozwalony
Moim zdaniem powinno to wyglądać tak, że da się hodować kurczaki, a one dają jajka z których się robi ciastka, oraz krowy powinny dawać mleko, przez co ciastka byłyby "droższe", ale posiadałyby więcej (według mnie) logiki.

Ares napisał(a):

Moje propozycjÄ™:

2.Do Wieży Strażniczej potrzebna jest pszenica co jest moim zdaniem bez sensu, ponieważ w samej strukturze budynku jej nie widać.

3.Możliwość grupowego zaznaczania katapult (w sensie myszką)

4.Zmniejszenie prędkości ruchu Wojownika z Krótkim Mieczem, ponieważ 20 uzbrojonych w buty i skórzane zbroje bez problemu niszczy całą wioskę.

Odniesienie:

1.Co do tego pomysłu to moim zdaniem jest on dobry.


3. To cholerstwo zawsze mnie denerwowało. Klikać kolejno po katapultach albo dodawać X katapult na X klawiszy... No po prostu...
4. Nie wiedziałem, że jest to możliwe. Rozwalony Ale łatwo to zmienić, jeśli modujesz grę: zmieniasz w weapontypes.ini w każdej linijce z "short sword" linijkę "weight" z 1 na np. 3 i już się wlecze jak żółw. Lol

Karl-levengaupt napisał(a):

My propossitions:
1.Better in-game AI. When you chossing 60 soldiers and moving them they are stucking sometimes.
2.More houses to egyptains, franks, saracens, byzantines. All of this tribes have no farms, mills.
3.Fix the produce able in different tribes. For example saracens can`t produce the iron spears when their soldiers can use this weapon.
4.Spear is so useless - need fix. The chainmail and plate armour must be the best armours in the whole game.
5.More scripts, more editor possibilities. For example making tasks and missions in the editor by scripts, which are allowed.
6.Possibility to use your music file on own map. I wanted to add my music on map but i can`t.
7.Make a possibility to add new campaings. It must looks like a list with added campaings.
All this propossitions are very usefull on my opinion but i can not make them real ;(


1. That would probably be impossible even if we had the source code because, as far as I know, loops in this game are pretty slow and don't work properly. If we could port it into a better engine, or more like newer program like i.e. C++, the game would be way better organized if we speak about AI.
2. I agree. Sad they didn't make same amount of houses (or even more) for other nations, as for Vikings.
3. This is actually pretty easy to do, believe it or not. If you're modding the game, just go to tribetypes.ini and add some lines in proper nations.
4. Actually, I never played in a multiplayer game, but in single player spears are very strong if we attack living creatures. On buildings and catapults, yeah, this weapon is weak.
5. I'll just say I agree! Lol
6. Never tried adding new music, but yeah, would be fun to listen to new, good soundtracks/other kinds of music in new maps.
7. I saw few screenshots with new campaigns, so it's probably possible to do that. The question is "how"?


Proszak napisał(a):

"Moim zdaniem zbroje płytowe nie powinny się składać z drewna i żelaza"

Dosłownie to zbroja z drewna się raczej nie składa, kowal potrzebuje opału do rozgrzania pieca stąd to drewno Lol

Zapewne wiesz o co chodzi, ale tak to ująłeś że wyobraziłem sobie żołnierza hasającego w drewnianej beczce, obitej żelazem :D


Co racja to racja, ale come on. Rozwalony Cała żelazna zbroja to też głupota. Kolczugę bym zrozumiał, bo taka zbroja to takie krótkie, poskręcane pręty, które się zahaczają o siebie i tworzą "ruchome" ubranie. Ale zbroja płytowa? No dałoby radę powiedzieć, że jest napierśnik, zbroja na plecy i jest to połączone takimi prętami jak w zbroi kolczej, ale potem nasuwa się myśl, ze na ręce nie da zbytnio rady nic zrobić takiego sensownego.

Edytowane przez USER_NAME_01 dnia 30-03-2017 13:17
LubiÄ™ majonez.
 
Neptun
Zbroja płytowa jest mocowana za pomocą rzemieni, to takie skórzane paski.
A po za tym co taka zbroja robi w VIII- X wieku
x1
 
Steiner
6. Wprowadzenie złotej zbroi płytowej no, bo czemu nie Lol Złoto było, by do czegoś potrzebne, a nie tylko do złotych monet, które tylko do zadań się wliczają są jeszcze mikstury, ale tak samo rzadko są używane, a sama w sobie zbroja byłaby dodatkowym pancerzem i takie dodatki w grze jako mod dobrze byłoby ujrzeć.

Odniesienie:

5. Głupio byłoby, gdyby w grze robiliśmy każdą rzecz, która jest nam potrzebna, wtedy gra może tracić na samej rozgrywce. A czemu stolarz ma młotek skoro go nie wyprodukował? Jak się tak czepiamy logiki. Tak samo czemu wojownik w krótkim mieczu nie zabiła po 2 uderzeniach osobę bez zbroi? Wystarczy dać część najważniejszych rzeczy do stworzenia czegoś i jest w porządku.
x1
 
Ares
5. Nie tyle co stracić na rozgrywce, ale gra byłaby bardzo, bardzo dłuższa. Nie ma sensu moim zdaniem wprowadzać produkowania tych młotków itd. Czyli przyznaje Ci rację.

Edytowane przez Ares dnia 02-04-2017 16:37
x1
 
Remik
Odnośnie edytora. Ta numeracja się trochę niezgrała.
Ostatnio pisałem projekt wspóbieżny (korzystający z kilku procesów) i wiedząć już troszkę wiecej zacząłem pisać Addon do Edytora. Chciałbym w nim wbudować export/import map c2m - dat i na odwrót oraz dać możliwość tworzenia skryptów w bardziej naturalny sposób. Działałoby to w taki sposób, że klikając prawym klwiszem myszy np na cywilu w dytorze wyświetlaloby się okno z właściwościami jednostki (nie musi jesc, jest bohaterem itd.).Tak samo tworzenie misji odbywałoby się okienkowo, a punkty np gdzie mają pojawic się jednostki wybierane były by klikacjąc w edytorze. Tak samo z budynkami (dodawanie surowców z listy).

Myślę, że te działania już odzwierciedlałyby edytor Niemców czy nawet przewyższały, a jest to po prostu do zrobienia. Tak jak już wspomniałem zacząłem już pracę nad tym tylko potrzebne mi są wszystkie dodatkowe pliki, które się i tak przydadzą, np results i goals jednak w jakiejś ścisłej formie (do dogadania). Osoby które potrafią coś takiego zrobić bardzo proszę o kontakt.
x2
 
Jozenkow
masz na myśli domukentacje?

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
 
Remik
Mam na myśli pliki z których bym wczytywał te dane. Aby można było przez wybieranie tworzyć misje. Też myślałem o przygotowaniu statycznych funkcji które można byłoby dodawać (np gra inną nacją). Jeśli kogoś to interesuje to pliki mogłyby wyglądać w sposób następujący.

ResultTenPoAngielskToCoWpisujemyWMission ; Skrót po polsku; Typ Argumentu (liczba, albo string); Opis Argumentu (co to?); Typ Argumentu (liczba, albo string); Opis Argumentu (co to?)

W zależności od liczby argumentów powtarzamy dwa ostatnie pola Uśmiecha się
x1
 
Ziomus
Chyba musisz bardziej sprecyzować wygląd plików o które prosisz Remik. Podaj jakiś przykład jakby to miało wyglądać. Poza tym, chciałoby się komu przeorać te ponad 100 resultów, z czego połowy zastosowania i składni nikt nie zna?

Moja mama powiedziała, że mogę zostać kim zechcę...

Zostałem krzesłem.

 
USER_NAME_01
Nie miałem czasu wejść tutaj w weekend.

Co do tuningu edytora; całkiem spoko, przynajmniej nie trzeba będzie główkować jak zrobić misję (aczkolwiek nie jest to aż tak skomplikowane). Nie wiem zbytnio, o co Ci chodzi z tym wyborem nacji. Chodzi o tą linijkę player, która określa numer gracza, kolor, nację i czy jest botem czy nie? Jeśli tak, to ba, przydatne.

Chciałbym też pomóc, problem w tym, że uczyłem się jakiś czas temu C++ i dałem sobie spokój, bo już mnie nudziły te skrypty (w zasadzie bawiłem się w Daedalusie ponad 7 lat, a Daedalus to bardzo okrojony C++, który jest zastosowany w skryptach Gothic 1 i 2).

Dobrze by było, jakbyś spisał listę, co chcesz zrobić do tego edytora, a ludzie by Ci pomogli. Kto co by umiał by napisał i byś później tylko posklejał to w całość. Z chęcią też pomogę, jeśli będę miał czas i chęci (a chęci to jako tako nie problem).

LubiÄ™ majonez.
 
Remik
Ziomus napisał(a):

Chyba musisz bardziej sprecyzować wygląd plików o które prosisz Remik. Podaj jakiś przykład jakby to miało wyglądać. Poza tym, chciałoby się komu przeorać te ponad 100 resultów, z czego połowy zastosowania i składni nikt nie zna?


Myślę, że napisanie takiej aplikacji współpracującej z edytorem jest trochę bardziej pochłaniające niż przeoranie tych danych, z których może zaczęłoby bardziej korzystać, a jeśli nikomu się nie będzie chciało to trudno Puszcza oczko Dlatego chcę to wczytywać z pliku by z czasem można dodać wszystkie nie bawiąc się już kodem. Myślałem aby była możliwość ustawienia wszystkich opcji mapy, muzyka, tryb gry, nacje, misje, edytor tekstu ala word do pisania odpraw oraz wstawiania gotowych skryptów np grania inna nacja Uśmiecha się
 
Jozenkow
Jakiś czas temu zrobiłem PDF z wszystkimi goalami i udostępniłemw temacie "cele" chyba. ZZnajdź se i pobierz i zobacz czy taka forma może być. Jak tak to napisz to zrobię też rezultaty.

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
 
Remik
Nie może być to PDF, aplikacja musi w jakiś sposób odczytać te dane, wezmy polecenie:

result "AddTributeGoods" 2 "mead" 10

To fajnie jakby w notatniku wygladało to tak:

AddTributeGoods;Dodaj surowiec do trybutu;Liczba;Gracz;String;Towar;Liczba;Ilość
 
Jozenkow
ok to jutro porobie kilka i zobaczysz czy tak moze byc

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
 
Ziomus
Remik, skoro już jak widać rozpoczynasz powoli pracę nad tym edytorem to może mógłbyś założyć temat w którym użytkownicy zarzucaliby swoimi pomysłami?

Moja mama powiedziała, że mogę zostać kim zechcę...

Zostałem krzesłem.

x1
 
Przejdź do forum: