Zobacz temat

 Drukuj temat
Pomysły, zachcianki w przyszłych modach do Cultures!
Neptun
Lepiej nie, każdy by rzucił swój pomysł, to by się nagromadziło, i by mu to obrzydło. A tak, zrobi po swojemu, a później być może usprawni
 
Jozenkow
- Oddalanie (nie wiem czy to wgle możliwe)
- Wózki i zaprzęgi (da sie sam to kiedyś miałem, wstawilem w budynkach, ale w innym edytorze)
- Wszystkie pliki mission,ai,map etc do zrobienia z poziomu edytora
- Konwerter c2m do dat
- mozliwosc wstawiania wiecej niz 4 graczy
- mozliwosc robienia vertexcolorów w edytorze (to tez chyba nie mozliwe)

to moje zachcianki :--)

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
 
Ares
-Możliwość zmiany nacji Graczowi 0, to byłoby naprawdę super Uśmiecha się I oczywiście aby można było stawiać budynki itd.
 
Ares
no na tym to polega...
 
Ziomus
@Bjoern właśnie przedłużyłeś mu robotę o jakieś pół roku i nowego grafika. Zdajesz sobie sprawę, że wprowadzenie nowych budynków wymaga stworzenia ich modeli, grafiki i animacji? Ponad to, do tych budynków wtedy trzeba napisać skrypty, czyli towary wejścia/wyjścia, możliwość dodania tam pracowników i takie tam... to nie jest tak po prostu machnięcie ręką. To samo tyczy się tego edytora. Remik i tak nie ma zbyt dużo czasu znając życie, więc nawet jeżeli by się wziął za takie coś to ciągnęłoby się to sporo czasu, oczywiście z racji braku wolnego czasu, a nikt inny stąd raczej nie byłby w stanie tego pojąć i się tym zająć

Moja mama powiedziała, że mogę zostać kim zechcę...

Zostałem krzesłem.

x1
 
Piotrus
Witajcie, to mój pierwszy post na forum więc pozwólcie na nutkę nostalgii Uśmiecha się

Cieszę się niezmiernie, że mimo tylu lat od wydania ostatniej części cyklu dalej czuwacie nad przyszłością tego starego tytułu. Serce się raduję kiedy czytam kolejne tematy, w których debatujecie nad nowymi pomysłami i tworzycie narzędzia pozwalające na rozbudowę rozgrywki. Chciałbym Was wesprzeć swoimi umiejętnościami toteż postaram się częściej wypowiadać na forum.

Odnośnie tematu - chciałbym zwrócić uwagę na to, że nie ma sensu rozszerzać gry o nowe budynki, nacje oraz surowce do czasu, aż nie zostanie ukończony stabilny edytor scenariuszy, który pozwalałby na intuicyjne tworzenie map typu DAT zdalnie z edytora. Bo co z tego, że otrzymamy nową treść jeśli nie będziemy mogli w pełni wykorzystać jej potencjału bez dodatkowych umiejętności pokroju tworzenia takich map?

Sama zawartość podstawowej wersji gry jest wystarczająca by zapewnić multum godzin rozgrywki i tym samym przyciągnąć do niej starych i nowych graczy. Moim zdaniem gra kuleje pod względem dostępności map oraz trybów rozgrywki. Brakuje map ekonomicznych (zdobądź określoną ilość surowców), defensywnych (broń się przed kolejnymi falami ataków), handlowych (zdobycie określonej ilości monet poprzez handel, brak złota na mapie), specjalnych (wszelkie Fortece, zadania specjalne), turniejowych (równe szanse bądź po prostu typowy FFA).

W sieci mamy do wyboru wiele scenariuszy jednak większość z nich została kiepsko wykonana. Większość to niemieckojęzyczne, proste i niezbyt przyciągające uwagę tytuły, które sam omijam szerokim łukiem.

Jeśli więc chcemy się bawić w dodawanie czegoś to zacznijmy dodawać brakujące składniki - większa ilość graczy na mapie, dodawanie wydarzeń, celów i misji Puszcza oczko
x2
 
Jozenkow
Ale to przecież można zrobić

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
 
Piotrus
Jozenkow napisał(a):

Ale to przecież można zrobić


Oczywiście, że można o ile ktoś ma pojęcie o plikach DAT i potrafi stworzyć taką mapę. Mój post odnosił się do tego by zaimplementować taką możliwość bezpośrednio w edytorze, czego - o ile się orientuje - nie ma.
 
Jozenkow
Myśle, ze jezeli beda takie funkcje w edytorze to nieodbiegnie to znacząco od robienia map DAT sposobem, ktory znamy teraz, tylko ulatwi prace

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
 
Piotrus
Jozenkow napisał(a):

Myśle, ze jezeli beda takie funkcje w edytorze to nieodbiegnie to znacząco od robienia map DAT sposobem, ktory znamy teraz, tylko ulatwi prace


Dokładnie o to chodzi - ułatwienie pracy oraz zapewnienie stabilności edytorowi. Dzięki temu większość osób, nawet laicy, będą mogli tworzyć własne mapy i rozwijać platformę Cultures, czyż nie?
 
Ziomus
Na razie póki co nie ma problemu ze zrobieniem mapy, a właściwie zrozumieniem tych parametrów. Gorzej z czasem pracy, który u mnie rozciąga się nawet na cały tydzień z uwagi na lenistwo. Żmudne, nudne i w ogóle. Taki edytor byłby bardzo spoko, teraz przyszło mi na myśl, żeby spróbować dodać do niego coś w stylu programu graficznego do GUI. Po prostu w osobnej zakładce byłby program do rysowania mapy w trybie pcx z paletą obok, a zakładkę dalej byłby gotowy edytor do wstawiania obiektów. Cholera, gdybym tylko umiał się za takie coś zabrać... to by chyba nawet przewyższyło internala pod względem czytelności i funkcjonalności

Moja mama powiedziała, że mogę zostać kim zechcę...

Zostałem krzesłem.

 
Przejdź do forum: