Zobacz temat

 Drukuj temat
Usunięcie save
Warek1234
Witam pobrałem ostatnio Cultures 2 i zainstalowałem okazało się że mam stare savy i nie wiem jak je usunąć. Proszę o pomoc.
 
Mikulus
Otwierasz folder z grą, a następnie wchodzisz w lokalizację Saves/singleplayer/savegames.
Wybierasz plik .sav z numerem odpowiadajÄ…cym zapisowi w grze i go usuwasz.
Jeśli w folderze z grą nie widzisz folderu Saves, musisz w eksploratorze plików włączyć wyświetlanie ukrytych folderów.
Metoda ta działa na Ósmym Cudzie Świata. Podejrzewam, że będzie również działać w Bramach Asgardu.

Bo oto ciemność okrywa ziemię i gesty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą.
 
Web
Warek1234
No nie ma nic w folderze z grą raczej gdzieś w appdacie ale nie mogę nic znaleźć. Gre mam z tej strony z tego linku http://www.culturesnation.pl/serwerdownload.php?cat_id=8&download_id=340 wydana jest przez Jowood. Po nim też szukałem no i nic nie znalazłem.

Edytowane przez Warek1234 dnia 19-04-2020 17:43
 
Mikulus
Dlatego napisałem, że ten folder jest ukryty i musisz w ustawieniach eksploratora plików włączyć widoczność ukrytych plików. W Appdata nie ma potrzeb nic szukać, gdyż cała gra zapisuje się w swoim folderze, który domyślnie jest zlokalizowany w C:\Program Files (x86).

Wiem, że czasami z tym są bugi, więc gdyby sposób z pokazaniem ukrytych folderów nie zadziałał, możesz spróbować otworzyć edytor map, który jest w tej samej lokalizacji co plik z grą, a następnie wybrać File>Open i wyszukać folder Saves przez eksplorator wbudowany w edytor, a potem przez ten eksplorator wykonać to co zaleciłem w powyższym poście z usuwaniem plików .sav.

Jeśli chcesz, aby folder Saves był cały czas widoczny bez 'sztuczki' z edytorem (a pokazanie ukrytych folderów nie zadziałało), musisz we właściwościach kosza ustawić, aby po usunięciu pliki przenosiły się do kosza, następnie usunąć folder Saves przez eksplorator edytora, po czym wyciągnąć go z kosza na pulpit i eksploratorem plików (już tym normalnym z windowsa) przenieść z powrotem folder Saves do folderu z grą.
Testowałem tę motodę na Windows7 i Windows10 i wszystko działało.

Edytowane przez Mikulus dnia 19-04-2020 18:28
Bo oto ciemność okrywa ziemię i gesty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą.
 
Web
Warek1234
1.Włączyłem widzoczność ukrytych folderów i nie ma tam folderu save. 2. Nie mam edytora map. 3. Jak mam niby usunąć folder save jak go tam nie ma. Mam stare savey z przed 4 lat nawet nie wiem czy miałem tą samą wersje gry.
 
Emil
Cóż, muszę zainterweniować.

Krok 1: Musisz znaleźć folder Saves w folderze z grą. Musi tak to wyglądać jak na tym zdjęciu:
https://zapodaj.n...c.png.html

Krok 2: Wchodzisz do niego. Tam jest folder singleplayer. Wchodzisz dalej do niego.

Krok 3: Teraz widać folder singleplayer. Usuwasz go.

Ta daa!

W kupie siła, kupa śmierdzi, kupy nic nie ruszy!

Discord: stachummv
 
Mikulus
Warek1234 napisał(a):

1.Włączyłem widzoczność ukrytych folderów i nie ma tam folderu save. 2. Nie mam edytora map. 3. Jak mam niby usunąć folder save jak go tam nie ma. Mam stare savey z przed 4 lat nawet nie wiem czy miałem tą samą wersje gry.


Jeśli nie masz edytora, możesz go pobrać z tego linku: http://www.cultur...oad_id=233
W ostateczności jeśli żadna metoda nie działa usuń cały folder z grą i zainstaluj grę od nowa.

Bo oto ciemność okrywa ziemię i gesty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą.
 
Web
Emil
Mikulus ten edytor jest tylko na ÓcŚ Rozwalony

W kupie siła, kupa śmierdzi, kupy nic nie ruszy!

Discord: stachummv
 
Mikulus
Emilando napisał(a):

Mikulus ten edytor jest tylko na ÓcŚ Rozwalony


to czemu mapy majÄ… format c2m, a nie c4m? Rozwalony
Przypominam, że to skrót od "cultures 2 map".
Btw, Nawet jeśli jest tylko na 8cś, to sama eksploracja plików gry powinna przebiegać identycznie.

Bo oto ciemność okrywa ziemię i gesty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą.
 
Web
Ares
ty bez kitu teraz wszystko ma sens c2m - cultures 2 map XDDD ale akcja
 
Emil
Mikulus napisał(a):

Emilando napisał(a):

Mikulus ten edytor jest tylko na ÓcŚ Rozwalony


to czemu mapy majÄ… format c2m, a nie c4m? Rozwalony
Przypominam, że to skrót od "cultures 2 map".
Btw, Nawet jeśli jest tylko na 8cś, to sama eksploracja plików gry powinna przebiegać identycznie.


Chodziło mi o to, że edytor remika działa tylko na ÓcŚ, nie że mapy można robić tylko w ÓcŚ Rozwalony

W kupie siła, kupa śmierdzi, kupy nic nie ruszy!

Discord: stachummv
 
Mikulus
Emilando napisał(a):

Mikulus napisał(a):

Emilando napisał(a):

Mikulus ten edytor jest tylko na ÓcŚ Rozwalony


to czemu mapy majÄ… format c2m, a nie c4m? Rozwalony
Przypominam, że to skrót od "cultures 2 map".
Btw, Nawet jeśli jest tylko na 8cś, to sama eksploracja plików gry powinna przebiegać identycznie.


Chodziło mi o to, że edytor remika działa tylko na ÓcŚ, nie że mapy można robić tylko w ÓcŚ XD

Tylko, że to nic nie zmienia w tej kwestii. Jedyną rzeczą do której jest w tej sytuacji potrzebny edytor, to zdebugowanie wyświetlania się folderu Saves.

Bo oto ciemność okrywa ziemię i gesty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą.
 
Web
Przejdź do forum: