Zobacz temat

 Drukuj temat
problem z converterem
Sargon
Mam pewien problem z converterem. Ściągnąłem go niby wszystko cacy legancko, ale nic co w nowych plikach wpisze nie zostaje wniesione do gry. Lepiej mapy nie ma nawet w grze, a próbowałem obu sposobów do folderu data i do usermaps. W dodatku mimo tego, ze na mapie kazdy oprocz mnie czyli gracza 0 jest ustawiony na AI a kiedy wbilem do folderu player to wyswietlalo mi się,że wszyscy są na HUMAN. Dziękuję za odpowiedź
 
Mikulus
Pobierz pliki potrzebne do wgrania map .dat. Samo umieszczenie mapy w ręcznie stworzonych folderach data/maps nie spowoduje że gra wykryje mapę.
Upewnij się że mapy .dat umieszczasz tak jak w naszym poradniku na yt na ten temat.
Sprawdź czy przekonwertowane mapy zawierają wszystkie pliki które są obecne w pozostałych mapach które gra widzi.
Spróbuj zamienić nazwę folderu z tekstami na kolejno: POL, ENG, GER każdorazowo sprawdzając czy gra widzi mapę.

Bo oto ciemność okrywa ziemię i gesty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą.
 
Web
Sargon
Ok musialem sam zrobic folder z nazwą POL gdyż nie było folderu z napisem text ale mapa się włączyła, lecz jej nazwa w grze to "data/maps/testv1". Pliki do wgrywania map dat juz sciagniete i poprawnie rozpakowane dzieki temu mapa dziala. Ale mimo tego, ze na mapie ktora zkonwertowalem wpisalem 3 graczy ludzkich i 1 ai to gdy wlaczylem notatnik player to wszyscy byli na HUMAN nawet gracz 4, a gdy przestawilem go na AI to gdy weszlem do gry wyskoczyl blad z tą właśnie linijką, w której zapisane bylo ze gracz 4 jest graczem AI. I z tym teraz mam problem. I jeszcze kazda mapa ktora zostala skonwertowana pojawia się normalnie w folderze w ktorym go umieszcze ale na pulpicie pojawia sie plik o tej nazwie ale jest calkiem pusty nie mozna go usunac ani nic.W dodatku teraz jak testuję i chce dodać player 4 to u player 3 mimo ze sa wikingami dodaje im jednego bizantyjczyka a sprawdzalem i nacja napisana ze wiking i w staticobjects tez sa wikingowie dobra narka

Edytowane przez Jozenkow dnia 15-01-2021 00:39
 
Mikulus
http://culturesna...ltures.php

Bo oto ciemność okrywa ziemię i gesty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą.
 
Web
Przejdź do forum: