Zobacz temat

 Drukuj temat
Rozszerzenia plików
Remik
Nie mogę dać sobie rady w rozszyfrowaniu plików *.cif (te które są w mapach oryginalnych co sa do pobrania z downloadu), ale udało mi się dowiedzieć, że jest to typ plików: QuickBasic BSAVE binary data. Może ktoś inny będzie w stanie coś z tym zrobic Lol Bo ja nie daje rady w przeszukiwaniu internetu Zdziwienie

Przydalaby siÄ™ osoba znajÄ…ca QuickBasica...

Edytowane przez Remik dnia 24-02-2014 18:26
 
mrlimonka
a po co ci plik .cif?
 
Remik
Żeby zrozumieć mechanikę gry Uśmiecha się To są dane zapisane w postaci binarnej... nie wiem czy bez odpowiedniego programu będzie sie dało je otworzyć...
 
evo
Raczej wątpie że uda ci się otworzyć taki plik. Zazwyczaj takie pliki są także zakodowane aby mogli je otworzyć tylko twórcy.
------------------------
Przepraszam że wtrącam w temat, ale czy ktoś próbował już otworzyć data0001.lib file z jakiejś wersji Cultures ?
 
Web
Remik
Tak, evo takie pliki nie są zaszyfrowane tylko trzeba je odczytać w dobry sposób, znaczy przyporządkować odpowiednim zmiennym. Wydaje mi się jednak, że tam nie ma dużo zmiennych tylko kilka, kilkanaście stringów co najwyżej.

Popatrz sobie odczytywanie plików binarnych... w c++ bym to zrobil, ale w qBasicu nie umiem Śmutno
 
evo
Czyli w pewnym sensie są zaszyfrowane przecież, bo nie znasz tych zmiennych. Rozwalony
 
Web
Remik
No nie... bo jak nie znam zmiennych to mozna sobie podstawic obojetnie jakie i jakies dane odczytamy i byc moze z odczytanych danych bedzie mozna wywnioskowac co one robia. Gdyby byly zaszyfrowane to nie mozna by bylo ich odczytac Lol
 
evo
Podobnie działa szyfrowanie danych xd.
 
Web
ZbiRek
To nie jest szyfrowanie. Żeby coś zaszyfrować trzeba to robić umyślnie. Silnik naszej gry nie jest szyfrowany, tylko spakowany jak na tamte lata, było to normalne (.lib - biblioteka) podobnie jak teraz inne silniki gier 3dUnity etc.

To co chcesz nazwać szyfrowaniem to kompilowanie, które jest odwracalne, ale nie w początkowej formie, poprzez utratę jej struktury przez spakowanie pliku i przetworzenie komend na czynniki proste, odczytywane przez programy.

Moja agencja: https://mayam.pl
 
mrlimonka
ZbiRek jestem ciekawski z kÄ…d to wiesz co?
 
Dzejkaci
geniusz , albo pomagał robić gre Rozwalony Ninja
 
ZbiRek
Wywnioskowałem to z własnego doświadczenia i geniuszu umysłu...

A tak naprawdÄ™ - google.

Moja agencja: https://mayam.pl
 
Dzejkaci
mowilem geniusz Rozwalony

Edytowane przez Dzejkaci dnia 27-02-2014 13:39
 
Remik
Ale tamte pliki na 100% nie są skompilowane tylko to są dane zapisane w sposób binarny... Takie pliki robiono, żeby zaoszczędzić miejsce, gdy nie musiały być one za często edytowane Uśmiecha się
 
Przejdź do forum: