Zobacz temat

 Drukuj temat
ZnikajÄ…ce kobiety [bug?]
Merika
By nie robić spamu tym problemem w poprzednim temacie, pozwolę sobie założyć nowy:

W czasie tej samej rozgrywki "udało mi się" przegrać, ponieważ "wyginęły mi" wszystkie kobiety, przez co nie szło robić nowych osadników a idąc dalej - rozwijać wioski.

Problem w tym, że nie pojawił się żaden komunikat o ich śmierci - graliśmy na najłatwiejszym z powodu mojego wstrętu do gry na potrzebach. Po prostu kobiety zeszły w nieznanym mi celu do sąsiedniej wioski gracza AI i obrączki na flagach na domach zaczęły znikać, a na liście osadników również ich nie było. Jaka była przyczyna takiego zjawiska? Czy był jakiś ratunek do tego?

Pozdrawiam.
 
Proszak
Zapewne wlazly na specjalny plomien, ktory sprawia ze kazda sojusznicza jednostka ktora na nim stanie przechodzi w posiadanie plrmienia ktore ow plomien posiada.
Zapewne gralas na Fortecy. To dziwne ze na najlatwiejszym twoje kobiety szly az taki kawal do sasiedniej osady. Nic juz z tym nie zrobisz niestety
 
Qekuss
Tak na mapie "Nawałnica" występuje pewien obszar oznaczony niebieskimi płomieniami dzięki któremu można przekazać innemu graczowi każdą jednostkę(żołnierzy ,cywili ,kobiety).Grając na tej mapie trzeba uważać na to jak poruszają się jednostki po sąsiednich wioskach Puszcza oczko
 
Qekuss
Możesz jedynie zrobić taki zabieg. Wspomniałaś wcześniej że grasz z kuzynem niech on wyśle kilka kobiet do twojego magicznego okregu. Dodam że każdy gracz posiada taki obszar przy swojej kwaterze głównej
 
RyBy1
Przepraszam że podłączę się pod ten temat, ale nie chcę zakładać nowego by nie zaśmiecać czy coś Uśmiecha się

Otóż na niektórych mapkach mam problem w sumie też z kobietami ale nieco inny. Nie znikają one ale stają się nagle bezpłodne. Jest to irytujące np. grając na mapce Kolonizacja, gdzie wymagana jest wielka liczba ludności. Przestaje działać mi asystent. Pomyślałem że nie będę z niego korzystał tylko będę po kolei każdej kobiecie kazał urodzić dziecko. Nie zadziałało to niestety. Kobieta wchodzi do domu pełnego żywności, przychodzi jej prawowity małżonek, lecą serduszka, ale używają widocznie nowoczesnej antykoncepcji, bo wychodzą zadowoleni bez dzidziusia.

Podobnie się sprawa ma z innymi mapkami np. mapką Ziemia Bizancjum, w której bez wojów ani rusz. Zastanawiam się czy nie chodzi o jakiś limit wewnętrzny gry ale płodność "wiesza się" przy stanie ok. 100 ludzi więc nie wiem.

Przepraszam jeśli ten temat gdzieś był już poruszany. Bardzo liczę na Waszą pomoc. Uśmiecha się
Przy okazji pozdrawiam wszystkich jako nowy użytkownik
 
Mokry
Limi gry to 1000 ludzi na mapie włączając wrogie jednostki ogólnie wszystkich na mapie może być 1000 po tej liczbie nie da się więcej robić dzieci Lol dlatego właśnie animacja jest ale to wszystko
 
MysteriousPL
Może być tak ze zbudujesz drogowskaz np na Nawałnicy do zielonych przez Ogien. a po drugiej stronie znajdują sie ciastka. Kobiety za potrzebą będą je brały. Tak może byc
 
Neptun
RyBy jeśli mówisz o mojej mapie , to w lewym górnym rogu masz wioskę saracenów , wybij ich. W prawym górnym rogu masz wężołaki, też je wybij.
 
RyBy1
Dzięki za odpowiedzi. Uśmiecha się odpowiedzią na mój problem jest zapewne limit ogólny rozgrywki. Przeciwnicy się mega szybko rozbudowuja i na moich ludzi nie ma już miejsca w limicie 1000 osób. No cóż - utrudnia to rozgrywkę ale to dodatkowy smaczek Puszcza oczko
 
Przejdź do forum: