Zobacz temat

 Drukuj temat
Jakiej nacji NIE lubisz najbardziej
Ares
Ja nie lubię za bardzo Franków ich ludzie są tacy dziwni a ich budynki to jakieś gówno
A najbardziej lubię saracenów bo mają fajnych żołnierzy i dobry klimacik
Jakby ktoś nie wiedział Wikingowie (Szwecja,Finlandia i okolice) Saraceni (Afryka)
Frankowie(Niemcy,Francja i okolica) Bizancjum(Włochy)
 
RajTo
krysti napisał(a):

Ja nie lubię za bardzo Franków ich ludzie są tacy dziwni a ich budynki to jakieś gówno
A najbardziej lubię saracenów bo mają fajnych żołnierzy i dobry klimacik
Jakby ktoś nie wiedział Wikingowie (Szwecja,Finlandia i okolice) Saraceni (Afryka)
Frankowie(Niemcy,Francja i okolica) Bizancjum(Włochy)



W wikingach zapomniałeś o najważniejszych- Norwegia i Dania Rozwalony
 
Ares
Ale napisałem i okolice
 
Maurycy
To ja poproszę poradnik
 
Arrownarrow
France to france Uśmiecha się Dla mnie najgorsi.

Mają haka jakiegoś. Cwany lud zachodni... ale misję "Forteca" to 30 Łucznikami z długim łukiem czasem idzie przejść (gram te mapy jako szkoleniówkę Uśmiecha się
Jednak arabowie nie lepsi: "Wielka Bitwa z Saracenami" Fulko de Lorche by się tam przydał taki zawzięty Lol jak przyszło z nimi walczyć to rzeźnia była "Nordland" miło wspominam mimo że nadal grywam w 2,3 i 4 z sagi. Jedynka po polsku...hmm idzie coś takiego zrobić? Puszcza oczko

Rzymianie/Bizancjum niby chrześcijanie ale najemnicy szybko się męczą, niańczenie mnie czasem przerastało to... a olewałem jeniec to jeniec Puszcza oczko mówię niby bo szczerze to chyba najbardziej wredny lud w gierce: buzdygany jakieś albo te ...wekiery mają chytrusy Rozwalony bo "krótki miecz" taki typowy to nie jest Uśmiecha się Uśmiecha się Uśmiecha się Walą poza tym z dzidy i z łuku ale berła to mają hehehe niezłe kombinery Pokazuje język

Ale wiecie co...

Wiking do wikinga też nie lepszy Puszcza oczko
 
PastTime
Myślę, że przedstawię tu swoisty ranking z poważną opinią.

Przede wszystkim ciężko tutaj porównywać jakąkolwiek nację do Wikingów, ponieważ nie mają oni jakiejkolwiek przewagi. Posiadają mniej budynków, ich wojska nie korzystają z tak szerokiego wahlarza oręża jak Skandynawowie. Mimo wszystko, założę, że stoją na tym samym poziomie.

1. Frankowie
Generalnie to te najbardziej europejskie i cywilizowane ludy darzę największą sympatią. Długo byli narażeni na wypady barbarzyńców z zimnych krain, dlatego przemoc złamała w nich słabości i pozwoliła popchnąć taktyki i umysł do przodu. W grze podoba mi się ich architektura, wojska są strasznie monotoniczne, bo różnice widać tylko na tarczach i ewentualnie zdobieniu hełmu. Ich kobiety noszą tylko te dziwne czapeczki.

2. Wikingowie
Tutaj nie jest to niespodzianką, sam w rzeczywistości wyglądam jak Wiking - chociaż tak umięśniony jak oni nie jestem, ale to nacja z charakterem. Do tego cała seria traktuje o ich poczynaniach, co w świecie gier nie jest tak często spotykane. Tutaj nie mogę nic więcej powiedzieć, różnorodność i bogactwo wynika tylko i wyłącznie z priorytetu, który stanowili dla twórców.

3. Saraceni
Generalnie to nie darzę jakąkolwiek sympatią ludów z bliskiego wschodu ani czarnego lądu. Jednakże muszę przyznać, że w ich wypadku czuć klimat tego odizolowanego ludu, często prowadzącego koczownicze życie. Biegają z dzidami po pustyni, strzelają szybko z łuków, generalnie to nacja bardziej nastawiona na mobilność.

4. Bizantyjczycy
O ile lubię Rzym i całą cywilizację, którą stworzyli, budując tym samym podwaliny pod coś, co nigdy nie przeminie (jest to na pewno spuścizna, która po tylu latach nadal istnieje w formie namacalnej), tak tutaj po prostu ich nie trawię. Niewygodne twarze, dziwne fryzury i wygląd żołnierzy jest najmniej zachęcający. Architektura budynków ujdzie, są praktyczne i teoretycznie powinny wskazywać na to, że jest to raczej lud praktykujący obronę swoich włości.

Myślę, że wycisnąłem soki z tego wszystkiego. Bardzo lubię grać dla odmiany innymi nacjami, ale niestety - takich map jest niewiele. Szczególnie tych, które pozwalają na grę "pełną gębą", bo najemnicy powoli się nudzą.
x3
 
Arrownarrow
Są fani tej gry. Także że można pomarzyć jeszcze a niedługo nawet i spodziewać ze ktoś stworzy nowy Patch z nowymi budynkami w innych nacjach albo i jeszcze inne fajne Uśmiecha się

Ta gra jest jak Stronghold. Też w to grywałem Uśmiecha się wiem ile jest fanów.

Prawdziwi barbarzyńcy walczyli z cywilizacją w realu i wielka im chwała. Wszystkim! Wrogom i Obrońcom.

Phantom Lord Is Never Failed!!! Arrov is evil!

a tak to "So What"

Głównie oręż dalekosiężna. Te.... frondibole np. dać do Culturesa mmmm miód Puszcza oczko ale nie wiem jak to zrobić bo nie lubię komplikacji w życiu (sam nie lubię)
Co lubię: Prawdziwe maszyny czyli takie ze nawet są korby na wierzchu, para, sadza i dym z waszką zmieszany Uśmiecha się nie znam się na elektronice i tylko to że gram sobie w Bjarniego mi wystarczy. Z resztą plaga węży co to było? Czarna magia! Rozwalony Przez kogo i co? "Obłudę" i "Magazyn mód" Taktyka "Blitzkrieg" Kupiec: "Robin Hood" Jak sobie od czasu do czasu w to pogram to mogę się wyluzować jak chcę.... a reszta to wielkie.

Since 2006
 
Metros7
Ja nie lubię Saracenów, bo ich budynki są dla mnie zbyt dziwne. Najlepiej lubię Arabów.
 
AdamWladam
Panie culturesmania.Co ty bredzisz! Saraceni nie są z Afryki tylko z Azji a Bizancjum popieprzyło ci się chyba z Cesarstwem Rzymskim( Zachodnio Rzymskim dla ścisłości ), Bizancjum to Wschodnia Europa(czyli NIE Włochy) i kawałek Azji.
Wracając do tematu , Najbardziej nie lubię wilkołaków, reszta frakcji jest spoko tylko wilkołaki są jakieś dziwne ( wyglądają troszkę jak wielkie kaczki).
Postscriptum nie chodzi mi o Egipcjan.

Edytowane przez AdamWladam dnia 16-08-2015 07:28
Słońce wtłacza moc życiodajną w ziemię
I ją zawija w złociste pierścienie
Słońce i cebula podobne do siebie.
Bo cebula ziemskim słońca jest wcieleniem

Jam jest cebula, jam słońce z ziemi zrodzone
Zapłaczcie gdy Me kręgi będą obnażone.
 
Proszak
A mnie sie zawsze wydawalo ze te wilkolaki mają swinskie nosy. W dodatku maja uposledzoną animację,machaja tymi lapami jakby mialy zaraz odleciec a porruszaja sie z tego tyle co nic. No i atakuja normalne wilki co jest niedopracowaniem, ciekawe jest tez to ze nie wystepuja na zadnej mapie w cultures 2 choc sa w silniku gry.

Mozna z tego wyciagnac wniosek ze wilkolaki nie byly udanym tworem dlatego nie pojawily sie w C2. Ale w wnp zeby dodac jakiekolwiek urozmaicenia wzgledem poprzedniej czesci tworcy wygrzebali je z silnika dodali jako nową frakcje.

Oczywiscie moge sie mylic, ale pewnie tak wlasnie bylo Śmutno
 
Neptun
Albo się nie mogli zdecydować czy wilki czy węże i zrobili na wszelki wypadek oba stwory
 
AdamWladam
Podobno mieli wykorzystać wilkołaki w tej brakującej misji C2 to miała być plaga wilków z chorobom downa

Słońce wtłacza moc życiodajną w ziemię
I ją zawija w złociste pierścienie
Słońce i cebula podobne do siebie.
Bo cebula ziemskim słońca jest wcieleniem

Jam jest cebula, jam słońce z ziemi zrodzone
Zapłaczcie gdy Me kręgi będą obnażone.
 
RajTo
adamwkladam napisał(a):

Podobno mieli wykorzystać wilkołaki w tej brakującej misji C2 to miała być plaga wilków z chorobom downa


No to by pasowali do jednego obrazku z twojej sygny Uśmiecha się
x1
 
AdamWladam
sygny?

Słońce wtłacza moc życiodajną w ziemię
I ją zawija w złociste pierścienie
Słońce i cebula podobne do siebie.
Bo cebula ziemskim słońca jest wcieleniem

Jam jest cebula, jam słońce z ziemi zrodzone
Zapłaczcie gdy Me kręgi będą obnażone.
 
Thorin
Ją nie lubię bizantyjczyków. Dla mnie ich budynki zabierają za dużo miejsca. A moją najbardziej lubianą nacją są Frankowie. Ich budynki nie zabierają za dużo miejsca, a po zatym mają najlepszego bohatera. Nobo sami spujrzcie Sigurd ma zbroję łuskową(płytowa) i najszybciej walczy. To chyba nie są powody do zmartwienia?

Edytowane przez Thorin dnia 18-11-2015 20:28
 
AdamWladam
Sigurd ma zbroję łuskową(płytowa) i najszybciej walczy

A mimo to przestraszył się królika.

Słońce wtłacza moc życiodajną w ziemię
I ją zawija w złociste pierścienie
Słońce i cebula podobne do siebie.
Bo cebula ziemskim słońca jest wcieleniem

Jam jest cebula, jam słońce z ziemi zrodzone
Zapłaczcie gdy Me kręgi będą obnażone.
 
Thorin
A nie pamiętasz jaki atak miał ten królik?
 
AdamWladam
Pamiętam. Ale to i tak w żaden sposób nie usprawiedliwia Sigurda.

Słońce wtłacza moc życiodajną w ziemię
I ją zawija w złociste pierścienie
Słońce i cebula podobne do siebie.
Bo cebula ziemskim słońca jest wcieleniem

Jam jest cebula, jam słońce z ziemi zrodzone
Zapłaczcie gdy Me kręgi będą obnażone.
 
Thorin
No w sumie masz rację.
 
Ingvar
Teraz ja Lol
Nie cierpię Saracenów, wkurwiają mnie ich łucznicy z krótkimi łukami, mam wrażenie jakby siepali z nich jak z UZI i ogólnie w większości map są wrogą nacją.
Nie przepadam za Bizantyjczykami, mam wrażenie, że są aroganccy i wyniośli co widać po ich miastach i budynkach, zawsze są ogromne i niechętnie zawierają z nami przyjaźń.
Kiedyś nie lubiłem Franków bez powodu, teraz ich uważam za spoko nację Lol , ich żołnierze przypominają nie zwykłych zbrojnych, ale rycerzy, dlatego uważam Franków za najlepiej rozwiniętą cywilizację, szkoda tylko, że w grze nie ma koni ani jednostek konnych, wtedy gra myślę, że byłaby ciekawsza i miała więcej posłuchu na świecie Lol

chinaboy963 (17.09.2012 - 24.07.2014)
Berserker_PL (24.07.2014 - 5.09.2016)
Ingvar (5.09.2016 - ?)
 
Przejdź do forum: