Zobacz temat

 Drukuj temat
Palety
Silver Dragon
Witam!
Jak zmieniać palety budynków? Jak stworzyć własną paletę postaci?

Edytowane przez Silver Dragon dnia 06-10-2016 23:00
;-)
 
Kimuczi
Prawdo podobnie siÄ™ nie da
 
Silver Dragon
Podobno Lucjusz umie.

Edytowane przez Silver Dragon dnia 06-10-2016 23:02
;-)
 
Emil
Ale nie daje oznak życia!

W kupie siła, kupa śmierdzi, kupy nic nie ruszy!

Discord: stachummv
 
Remik
Czemu sie już nikt mnie nie pyta Rozwalony Palety postaci raczej wiesz jak zmienic. Z tworzeniem jest prosto, w dowolnym programie graficznym robisz pcx ograniczając palete kolorów do jakiś konkretnych i w ten sposób będzie zmieniony kolor postaci. Jeśli chciałbyś zmienić teksture postaci jakiejs to nie da rady. Co do zmiany palety budynków to nie da rady zrobić tego dla pojedynczej mapy tylko trzeba grzebać w plikach gry. W frankmodzie jest gdzies plik buildings i tam są ustawione palety do danego budynku i można je zmieniać. Czasami śmieszne rzeczy wychodzą Lol Ale to i tak ta sama tekstura Uśmiecha się
 
Silver Dragon
Da się zrobić żeby np. Bjarni był cały fioletowy?
CoÅ› takiego:
http://culturesnation.pl/photogallery.php?photo_id=282#comments

Edytowane przez Silver Dragon dnia 06-10-2016 23:02
;-)
 
Remik
Oczywiście Uśmiecha się Takie oraz dodatkowe informacje znajdziesz na wikinger tommy
 
Silver Dragon
Gdzie znaleźć plik randompalette.ini?

Edytowane przez Silver Dragon dnia 06-10-2016 23:03
;-)
 
Ares
Remik żyje 0_0
 
Ares
Remik żyje 0_0
 
Silver Dragon
Temat zamknięty.

;-)
 
USER_NAME_01
Nie będę zaczynał nowego tematu, skoro już praktycznie identyczny istnieje. Pokazuje język

Od jakiegoś czasu bawię się nad zmianą palety dla egipskich żołnierzy, bo, jak wiadomo, po odłożeniu/założeniu broni tarzają się oni w błocie dla lepszego efektu (zmieniają kolor całkowicie na brązowy). Chciałem to zmienić w randompalette.ini, udało się, problem w tym, że albo są zbyt złoci, albo za ciemni, albo za jaśni. Macie jakiś ciekawy sposób na zmienienie palety, zablokowanie zmieniania palety, cokolwiek żeby te palanty były takiego samego koloru jak po wstawieniu w map.ini (oryginał)?

PS: Nawet udało mi się zrobić, żeby mieli losowe kolory... Kurde..

LubiÄ™ majonez.
 
Jozenkow
Mysle ze jest to po prostu jakas wada gry i nic z tym nie zrobisz, tak samo jak zmienisz egipskiego żołnierza w zwiadowcę zrobi mu sie czarna głowa

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
 
USER_NAME_01
Z tą zmianą zawodu to zależy; możesz nawet w cywila zmienić i czarna głowa będzie. Ten błąd z czarną głową rodzi się tylko dlatego, że ID głowy żołnierza czasami jest inne niż cywili, a cywile mają tylko dwa typy głów.

Wracając do tematu; to nie jest wada gry, z tą paletą. Potrafię to zmienić, żeby zamiast brązu był np. czerwony, tylko nie ma odpowiedniego koloru, który by był taki sam albo kompletnie podobny do tego z oryginalnej palety. Jedyny sposób jaki przychodzi mi na myśl to skasowanie wszystkich palet odpowiadających za zmianę koloru, a dokładnie pozostawienie nazw i skasowanie ich zawartości.

LubiÄ™ majonez.
 
Ziomus
Wiedzieliście, że kiedy zwiadowca boksuje w budynek głowa mu znika? Hehe

Moja mama powiedziała, że mogę zostać kim zechcę...

Zostałem krzesłem.

x1
 
Przejdź do forum: