: Niezwykła Wyprawa

Download > Mapy Singleplayer > Niezwykła Wyprawa

Niezwykła Wyprawa 1.0


W tej mapie gracz może dla odmiany wcielić się w plemię bizantyjczyków.
Tym razem Cyra podejmuje się zadania, jakim jest eskortowania ważnego więźnia. W między czasie chciałaby dowiedzieć się czegoś na temat jej nieobecnego od dłużeszgo czasu męża. Zapewne i tym razem czeka ją wiele niezapomnianych wrażeń...
Zrzut ekranu
Zrzut ekranu
Kalendarz
Brainy
July 29 2013 20:05:19
Pobrań
Ilość pobrań: 12565
Informacje
Wersja: 1.0
Zgodność z grą: 4
© By Brainy

Pobierz:
Pobrań:
(1.82MB)

Komentarze

#51 | Mikulus dnia September 23 2023 12:25:55
Mapa zarazem intrygująca, jednak również bardzo nieintuicyjna. Mapy powinne być tak robione, żeby większość graczy dała radę je przejść bez zewnętrznej pomocy autora - tutaj jednak po komentarzach widzimy, że zdecydowanie tak nie jest (pomijając ignorowanie parametrów pliku i odpalanie gry na Wyprawie na Północ)

Z tego co ograłem dwa miejsca fabularne są dla mnie bardzo nieitucyjne:
1. Ogień potrzebny do uwolnienia Bjarniego może być pomylony z wulkanem przy wikingach.
2. Fakt, że Rufus odpłynął na zachód może być pomylony z tym, że odpłynął morzem do wikingów, a nie rzeką na południowy-zachód.

Pierwszy z tych podpunktów zniechęcił mnie do kontynuacji tej mapy za dzieciaka, na drugim natomiast potknąłem się dzisiaj - wyeksplorowałem całe morze zanim wpadłem na pomysł że ten kupiec mógł popłynąć rzeką.

Pomimo tego inne miejsca są zrobione dość intuicyjne - tutaj mam szczególnie na myśli kupkę śniegu z Bjarnim. Nie jest ona tuż przy drodze, a ukazuje się ona graczowi dopiero gdy odejdzie na bok otworzyć skrzynie lub oswoić bydło. Przez to osiągnięty zostaje efekt, że gracz wpadł na bohatera przypadkiem i nie przybył do niego "za rączkę" drogą.

Również mam problem z niewidzialnym Rufusem. (grałem na 8 cudzie Świata)

Kryształy są landscape o niskim priorytecie wyświetlania się i nie widać ich na oddalonej kamerze, mnie osobiście bardzo to irytowało podczas ich szukania. Wartym zaznaczenia jest, że tego typu questy lepiej robić z brakiem konieczności zebrania wszystkich siedmiu kryształów a np. tylko pięciu - zauważ, że sam designowo nie masz 100% pewności czy wszystkie z nich są fajnie rozstawione, a jeżeli któryś jest zbyt trudny do znalezienia to gracze nie będą nim frustrowani, inaczej po prostu każdy wtedy znalazł by inne kryształy. Taki mały backdoor designowy. Uśmiecha się

Dalej mapy nie ograłem bo bohaterowie mi zmarli od saracenów gdy eksplorowałem teren wysyłając ich na zbyt dalekie odległości, ale mam nadzieję że kiedyś znowu przyjdzie mi ochota wrócić do tej mapy i może za trzecim razem w końcu ogram ją całą. Póki co z tego co ograłem moja ocena to 4/5.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 89% [17 głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 5% [1 głos]
Dobre Dobre 5% [1 głos]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]
Statystyka Łącznie plików: 316
Łączna liczba pobrań: 1380776
Najpopularniejszy plik: EgyptMod (NationMod) [ 36543 ]
Najnowszy plik: HALLDORSØYA [ 358 ]