Zobacz temat

 Drukuj temat
Najlepsze mapy singleplayer (TOP 5)
Ares
Witam szanowne grono użytkowników,
Kiedyś coś podobnego było, ale to już dawno i nie prawda więc
zapraszam do dyskusji i utworzenia własnego rankingu TOP5 najlepszych map singleplayer naszych użytkowników, oto moje:

1. CN: Powrót Gato (by Jozenkow i Ares)

culturesnation.pl/downloads/images/bestmap.png

Mapa na tyle przełomowa, że wyznaczyła nowe trendy w mappingu forum. Jako pierwsza wprowadziła humorystyczne wstawki związane z naszym forum, posiada największa ilość submisji spośród wszystkich map i jej wielowątkowość imponuje do teraz. Jest tak zajebista, że pare bugów i błędów nie przyćmiewa jej zajebistości.

2. Strażnicy Północy (by Jozenkow)

culturesnation.pl/downloads/images/miniatura_4.png

Majstersztyk Jozenkowa, gdyby nie nostalgia do Powrotu Gato, mapa znalazłaby się pewnie na 1 miejscu. Wielu mapperów stara się zrobić mapy na "wzór" tych z gry, ta mapa nie dość, że wygląda jak oryginalna z gry to jest jeszcze lepsza. Super klimat i ciekawe submisje idealnie współgrają z bardzo dobrą linią fabularną.

3. Gringo Wśród Dzikich Plemion (by Jozenkow)

culturesnation.pl/downloads/images/gringo_miniaturka.png

Dobry teren i innowacyjne misje, starannie napisane dialogi - chyba na najwyższym poziomie spośród wszystkich map. Na plus również misje z utrzymaniem obelisku czy Bitwą na Pustkowiu - czegoś podobnego wcześniej nie było. Na minus dla mnie momentami na siłę wciskany humor i nieklimatyczne nazwy bohaterów. Po jej ukończeniu surowiej ją oceniłem, ale po czasie coraz bardziej doceniam.

4. Wybrzeże Czarów (by Emilando)

culturesnation.pl/downloads/images/miniaturka_1_1.png

Wreszcie ktoś inny niż jozenkow i naszym oczom ukazuje się najnowsza produkcja Stachu Industries. Zdecydowanie najlepsza mapa Emila i najsensowniej zrobiona. Fabuła jest ciekawa i wielowątkowa. Mapa stawia na klasykę ale w dobrym wykonaniu. Skazą na tej produkcji są jednak submisje z wężołakami które w założeniu miały być ciężkie a okazały się po prostu żmudne i teren. Jest dobry, ale mógłby być lepszy.

5. Wielkie SprzÄ…tanie (by Brainy)

culturesnation.pl/downloads/images/wielie_sprztanie_thumb.jpg

Ponadczasowy klasyk. Biblia Culturesów, pierwsza pełnoprawna mapa gdzie gramy inną nacja (FrankWood nie liczę). Sama w sobie prosta i klasyczna ale do tej pory trzyma poziom. Pewnie obiektywnie nie powinna się tu znaleźć, ale należy uhonorować twórczość Brainego i zaszczytne 5 miejsce zajmuje Wielkie Sprzątanie.

Pozdrawiam i do zobaczenia na premierze map
x3
 
Joz
Oto mój ranking z 2 zastrzeżeniami:
1 - nie uwzględniam swoich map
2 - nie ograłem map z wrześniowej premiery. Biorąc pod uwagę, że pojawiły się tam 2 rozbudowane singleplayerówki, możliwe, że ten ranking będzie w przyszłości wyglądał inaczej.



1. Niezwykła Wyprawa by Brainy
culturesnation.pl/downloads/images/ostemplowanybyz.png
Mimo, że fabuła nie jest jakaś epicka, to sama rozgrywka jest tak bardzo klimatyczna, że wspominam ją najlepiej ze wszystkich rozegranych map.

2. Wielkie SprzÄ…tanie by Brainy
culturesnation.pl/downloads/images/wielie_sprztanie_thumb.jpg
Prosta i klimatyczna i chyba w jej prostocie tkwi jej fenomen.

3. Upadek Króla by Ares
culturesnation.pl/downloads/images/zrzut_ekranu_229_1.png
Rozbudowana mapa, z bardzo dobrym jak dla mnie poziomem trudności. Bardzo fajnie się bawiłem podczas rozgrywki, kiedy robiłem armie składające się z 300 żołnierzy i wciąż nie mogłem pokonać przeciwnika takim atakiem.

4. Zdradziecka Mielizna by Remik
nie mogłem wziąć fotki nw czemu
Fajna mapka, bardzo tajemniczy klimat.

5. Kraina Starych Bohaterów by Brainy
culturesnation.pl/downloads/images/ksbmini.png
Co tu dużo mówić, fajna mapa z niebanalną fabułą.

Honorowe miejsce:
ZÅ‚oty Konflikt by Emilando
culturesnation.pl/downloads/images/miniaturka_3.png
Początek mapki jest super, pozwala fajnie zanurzyć się w fabule mapy. Ale niestety im dalej w las, tym gorzej. Mimo wszystko fajna rozgrywka.

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
 
StachuMMV
nie sądziłem że ktoś wstawi to łajno

Discord: jamilr_
 
Karl-levengaupt
1. Strażnicy Północy
culturesnation.pl/downloads/images/miniatura_4.png

Projekt zainspirowany klasyczną mapą z WnP "Cicho pada śnieg". Moim zdaniem ta mapa jest najbardziej klimatyczna, z ogółu map single player. Poziom trudności jest zdecydowanie atutem.

2. Czarne godziny
culturesnation.pl/downloads/images/scrren_2.png

Ciekawa fabuła. Mapa została w pamięci przez to że można było wcielić się w plemię saracenów.

3. Wielka Ucieczka
culturesnation.pl/downloads/images/remikss.png

Mapa która otworzyła dla mnie świat map użytkowników. Zobaczyłem filmiki na YT z rozgrywką na tej mapie i chciałem jej pobrać. Wtedy też po raz pierwszy odwiedziłem Culturesnation.pl.

4. DEM
culturesnation.pl/downloads/images/miniaturka.png

Funkcjonalnie ciekawa mapa. Zapamiętałem jej przez to że można było grać egipcjanami oraz przez to że na niej dużo się działo.

5. Mroczny Åšwiat

culturesnation.pl/downloads/images/the_dark_world.png

Ciekawa fabuła, ciągłe wędrówki między licznymi wyspami, niezwykłe zadania. Super mapa.
 
Mikulus
Zastrzeżenia:
1. Sporej częsci map nie ograłem, zatem moja opinia może być dość wybrakowana, szczególnie o stare mapy które powstały przed wakacjami 2016 gdy to dołączyłem na CulturesNation.
2. Stare mapy są oceniane z perspektywy dziecka-Mikulusa, który miał niższy próg koneserstwa i standardu niż ja współczesny dorosły Mikulus.

Oto mój ranking:

1. Strażnicy Północy (by Jozenkow)
culturesnation.pl/downloads/images/miniatura_4.png
Mapa bardzo rozbudowana dając intensywną rozgrywkę na wiele godzin jednocześnie majac zarówno silnie koherentny świat przedstawiony, rozbudowaną fabułę oraz odpowiednio zbalansowany poziom trudności. Do dzisiaj mam klarowne wspomnienia z różnych fragmentów gameplay'u które zapadły mi w pamięć, a ogrywałem to dzieło prawie pięć lat temu.

2. Niezwykła Wyprawa (by Brainy)
culturesnation.pl/downloads/images/ostemplowanybyz.png
Klasyk lat dawnych. Jak na standardy czasów w których wyszła ta mapa, ma ona znamienitą jakość. Wykorzystuje ona mechanikę gry inną nacją, co dawniej było uznawane za szczyt praktycznych możliwości mappingu w Culturesie. Pomimo liniowej fabuły gameplay zawiera na tyle dużo swobody, że mapę można ogrywać raz na kilka miesięcy praktycznie tak jakby grało się w nią imersyjnie dopiero pierwszy raz.

3. CulturesNation: Powrót Gato (by Ares & Jozenkow)
culturesnation.pl/downloads/images/bestmap.png
Mapa która jako pierwsza wprowadziła i rozpowszechniła koncept przedstawiania postaci z naszego community jako bohaterów wewnątrz gry, co stanowi duży krok w designie map od strony fabuły i świata przedstawionego. Rozgrywka cechuje się znacząco szeroką równoległością zadań pobocznych oraz licznymi wewnętrznymi żartami. Brak kobiet wymusza docenienie każdego wikinga jakiego przyniesie nam fabuła.

4. Czas Decyzji (by SanTiago)
culturesnation.pl/downloads/images/moja_mapa_0000.jpg
Jedna z niewielu map na stronie, która skutecznie zainkorporowała nieliniowość fabuły. Tak jak na większości map po prostu afirmujemy wydarzenia jakie przynosi nam odgórnie zaplanowany ciąg eventów, tak tutaj czujemy się jak marionetka w którą wstrzyknięto wolną wolę - możemy decydować o tym jak potoczą się wydarzenia. Nie jest to znacząco rozbudowane na tej produkcji, ale do dzisiaj pamiętam pozytywny szok emocjonalny jakiego doznałem gdy gra pozwoliła mi na wybór - jedno z najbardziej klarownych wspomnień jakie mam z ogrywania map z naszej społeczności w czasach gdy byłem dzieckiem.

5. Boso Przez Åšwiat (by Jozenkow)
culturesnation.pl/downloads/images/zohanowaty.png
Dużo zalet tej mapy jest takich samych jak w Powrocie Gato, można powiedzieć że odniosłem wrażenie iż jest to duchowy sequel tamtej mapy, nie mniej teren nie jest aż tak ładny, a fabuła nie jest ani czysto wewnątrz uniwersum community ani czysto w klasycznym mediewalnym zastoju. Mimo to mapa swoim poziomem znacząco się wyróżnia zasługując w moim mniemaniu na top 5.

Edytowane przez Mikulus dnia 12-10-2024 13:34
Bo oto ciemność okrywa ziemię i gesty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą.
 
Web
Przejdź do forum: