Zobacz temat

 Drukuj temat
Stary PC & zrzucanie pamięci fizycznej
Apex
Witajcie !

Mój stary PC no nie i tak sobie ostatnio zadziałał po zainstalowaniu XP na nowo i kilku dniowej bezproblemowej pracy pojawiło się krępujące mnie c[CENZURA]stwo a dokładnie:

"Pojawił się problem i system windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera."

Informacje techniczne:

*** STOP: 0x0000008E (0x0000005, 0xBF86380E, 0xF7A1CA0C, 0x00000000)

*** win32k.sys - Addres BF8638OE base at BF800000, DateStamp 48025f2a

Rozpoczynanie zrzucania fizycznej pamięci.



Wanna help me ? ;c
 
Web
Proszak
Mam XP od 10 lat i ngdy sie z czyms takim nie spotkalem. A na necie szukales?
 
Remik
No blue screeny zawsze sa kiedy cos ze sprzetem nawala albo stery sa zle... Moglo cos sie stac z komputerem dlatego wywala i resetuje. Zobacz w zdarzaniech co bylo przyczynÄ…. Moze to byc cos z systemem, a moglo ci sie po prostu juz cos [CENZURA]ac Lol

Pozdrawiam Lol
 
evo
Odłącz zbędny sprzęt od kompa, zrób reset biosu i wtedy może ruszy, a próbowałeś przez awaryjny ?
Jak coÅ› to pisz.
 
Web
Apex
nie jestem w stanie sprawdzić coś na kompie niecała minuta i reset. Tryb awaryjny również nic nie daje. Co do zbędnego sprzętu, wyjebałem stacje dyskietek wraz z taśmą, przy odpalaniu kabel od neta odłączony.

Jeszcze jakieÅ› rady/propozycje ?

***EDIT***
@Proszak, ten PC ma hmm 12,13 lat na necie jest wiele tego i każdy ma inne problemy niż który ja podałem gdy wyświetla się przy BS.
 
Web
Proszak
Kiedyś miałem podobny problem gdy komputer sam wyłączał mi się po minucie. Nie miałem jednak żadnej informacji a przyczyną okazał się być uszkodzony włącznik Lol
 
Apex
tzn ja podejrzewam płytę główną, dysk twardy jest sprawny lecz być może jest to wina źle zainstalowanego windowsa ale przecież ostatnio aktualizował się jeszcze jak działał, możliwe jest też że to wina zasilacza może nie ma dobrego napięcia od kabelka do kabelka do podzespołów lecz raczej to odpada gdyż poprawiałem je. Co to może być ehh :c
 
Web
Remik
Odłącz wszystkie karty rozszerzen. Nawet mozesz karte graficzna odlaczyc i podlaczyc na zintegrowanej lub wcale nie podlaczac... cd-romy jakies, dyski niepotrzebne i odpal kompa i zobacz czy bedzie chodzil dluzej niz ta minute Uśmiecha się
 
Krway
nie znam się za bardzo ale też miałem kilka przypadków raz była to wina tego że za krótko trzymałem przycisk włączenia a drugi raz musiałem podklejać procsor
 
Apex
CAMPER napisał(a):

nie znam się za bardzo ale też miałem kilka przypadków raz była to wina tego że za krótko trzymałem przycisk włączenia a drugi raz musiałem podklejać procsor


Co do procesora to ostatnio wymieniałem na nim pastę. Sprawdzę jeszcze to co Remik mi polecił, ale to jutro po szkole bo jestem cały zjechany i zmęczony, oczywiście internety ważniejsze Rozwalony
 
Web
Remik
Jak mozna za krotko trzymac przycisk wlaczenia? Rozwalony Raczej to nie jest od zasilania i od przegrzewania sie bo wtedy nie wywala BS tylko sie wylacza lub resetuje.
 
evo
Najprawdopodobniej któraś z pamięci zawiera błędne dane dla systemu i uruchamia się na starcie. Albo na dysku masz sterownik który po włączeniu systemu wytwarza błąd lub któraś z pamięci (Ram / Rom) jest po prostu uszkodzona.
Z pierwszą sprawą jest łatwiej ponieważ możesz wymusić aby system wystartował tylko z podstawowymi sterownikami lub zrobić Re-inastall systemu.
Z druga sprawą jest trochę gorzej, jeśli to jest pamięć RAM to może cię czekać wymiana owej pamięci (Chyba że masz 2 kości to sprawdź czy któraś nie robi tego problemu), jeśli błąd powoduje pamięć ROM, to czekać cię może większy wydatek - Płyta Główna.
To są oczywiście najprawdopodobniejsze przyczyny błędów, ale nie wykluczam takich jak błędne dane systemu. (nie zgodność czegoś.)

Pozdrawiam.
 
Web
Apex
kurde możliwe że to wina pamięci RAM gdyż ostatnio wymieniałem kości z 512 do 1GB. Sprawdzę to.
 
Web
Przejdź do forum: