Zobacz temat

 Drukuj temat
Culturesnation Mod
Jozenkow
Culturesnation Mod v1.0 by Jozenkow

Link: http://culturesna..._id=344#go

wersja 1.1:
- zwiekszony lekko dmg broni do budynków i dmg katapult,

- zwiekszona pojemnosc magazynu 1
- zwiekszony koszt budowy wież 1 i wież 2
- zmniejszony zasięg katapult o 1/3
- drugi statek naprawiony i nie wywala bugów, ale kosztem tego że ładowność ludzi ma taką samą jak drakkar, ale może pomieścić aż 200 towarów Wielkie oczy
- drakkar może zabrać 2 wehikuły na siebie (wcześniej był 1)
czyli ogólnie drakkar to statek bojowy na ktory zabierzesz mniej towarów ale dwie katapulty
a Karvi to statek do kolonizacji

- dodałem dużo nowych map których nawet nie chce mi sie wymieniać

Wersja 1.2:


- Nowa tabelka broni:
i.imgur.com/J40MI4I.png

dużą zmianą jest rozróżnienie tuniki i skórzanej zbroi, teraz już nie są swoją kopią, każda działa lepiej i gorzej na coś innego. Poza tym osłabienie zbroi płytowej, lekkie wzmocnienie kolczugi.

- Osłabienie katapult. Poza zmniejszonymi obrażeniami zmniejszony zasięg ataku i zwiększony zasięg minimalny, teraz jak zaatakujesz katapulte wojownikami i podejdziesz wystarczająco blisko to nie będzie ona w stanie cie atakować.

- Zwiększony zasięg długiego łuku, nieznacznie bo o 2 jednostki tylko.

- Zmniejszone obrażenia i zdrowie wież obronnych. Zwiększony ich koszt budowy.

- Zmniejszony koszt budowy muru obronnego o 50%. Teraz kosztuje on 2 kamienie i 1 kamienny blok.

- Dodano Dom 5 dla saracenów.

- Nowe mapy, w tym zupełnie nowa mapka dla egipcjan "Błękitny Nurt" mojego autorstwa.

- tłumaczenie moda na jezyk angielski, będzie to osobna aplikacja, przetłumaczyłem dużo najwazniejszych map multiplayer i kilka map singleplayer. Zażalenia co do nazewnictwa składajcie na pw na discordzie to w 1.3 to zmienie xd.


----

Zawiera:
- FrankMod by Remik,
- SaracenMod by RajTo
- BizMod by Santor
- Remik's Editor 1.5 (dodałem parę obiektów dekoracyjnych i budynki z moda do wstawiania) (mur występuje pod nazwą warsztat garncarski 3, bo nie mogłem edytować tekstów w żaden sposób
- c2mConverter by Molt
- pełną listę rezultatów i warunków wraz z krótkim opisem
- jakiś mój stary poradnik, ale mówią, że jest przydatny to wrzuciłem

Pobrane archiwum wypakowuje siÄ™ na dysku, a nie do folderu z grÄ…! Jest to osobna aplikacja i uruchamia siÄ™ jÄ… osobno przez CN.PLMOD.exe.
Mapy należy wrzucać do CN.PLMAPS a nie tak jak do tej pory do Data/Maps. Gra już nie czyta z tego folderu map.


- Bazując na poprzednich modyfikacjach dodałem Egipt, który jest zlepieniem saracenów i tych śmiesznych domów egipcjan, miejscami przypominają saracenów, ale unikałem namiotów, by byli bardziej cywilizowani. Ważne jest to, że są bardzo szybcy, ignorują oni spowolnienie z piasków, zastanawiałem się czy nie wyłączyć im butów ale zaniechałem.
Wywaliłem też długi łuk, ponieważ mieli tylko animację uderzania włócznią o ziemię i komicznie to wyglądało.
Czyli zostawiłem im krótkie miecze i żelazne włócznie.
Ta, to mało, ale zwiększyłem za to obrażenia tych broni, trudno trzeba bazować na tym co jest bo nie można dodać nowych animacji, a nie ma sensu kombinować, żeby to brzydko wyglądało.

- Wszystkie nacje mają też możliwość budowy tego muru o którym wspominałem. Koszt budowy: 4 kamienie, 2 kamienne bloki. Mur obronny odblokowuje się po odblokowaniu zawodu kamieniarza.

- Nowe statki, drakkar i byrding, pierwszy ma oryginalną paletę i ma 20 jednostek załaduje i 70 jednostek towaru, 1 wehikuł. Byrding ładuje po 25 jednostek, 150 towarów i 2 wehikuły i ma tą nową dziwną paletę.

- Wieże obronne mają zwiększony koszt budowy i obrażenia i wytrzymałość, tak jak pisałem wcześniej ma to na celu zrobić, żeby były użyteczne. Można od teraz składować w nich miód i żywność, wtedy koleś na warcie nie będzie schodził.

- Katapulty są bardzo mocne (+zasięg, + obrażenia) i kosztują dodatkowo 2 sztuki drewna + 1 żelazo.

- Magazyny zwiększone o pojemność, dokładnie kwatera 150, magazyny kolejno: 35,70,120.
Ferma bydła, kuźnia, krawiec, browar zwiększona ładowność towarów o 5.


W modzie znajduje się jedyna słuszna lista prawilnych map:

Multiplayer:
- Nawałnica
- 4 pory roku
- Zgiełk II
- Forteca
- Mosty na rzece
- Niekończące się surowce

- Burza Przybrzeżna by Proszak
- Kraina TysiÄ…ca Jezior by Proszak
- Krwawa Rzeka by Proszak&Remik (wywaliłem duchy)
- Samotna Góra by Proszak
- Wielka Kolonizacja by Proszak
- Wielka Kolonizacja, wersja na moda
- Wielka Kolonizacja 2 by Proszak

- Ciężka współpraca by Brainy
- Oczy Węża by Brainy

- Kraina Herolda wersja na moda by Jozenkow
- Morze w Ogniu by Jozenkow
- Mroczny Las by Jozenkow
- Smocza Kraina by Ares&Jozenkow
- Starożytny Trakt by Ares&Jozenkow
- Wichry Zimy by Ares&Jozenkow
- Wyspa Skarbów by Jozenkow
- Wyspy Północy by Jozenkow

- W oku niepewności by Dzejkaczi

Singleplayer:

- Wielka bitwa z Saracenami
- Tajemniczy Lud
- Tajemnicza Ściana Mgły

- Culturesnation: Powrót GaTo by Ares&Jozenkow (hit)
- Kampania Saracenów Powrót do Przeszłości by Jozenkow (4 mapy)

- Kraina Starych Bohaterów by Brainy
- Niezwykła Wyprawa by Brainy
- Przeklęta Dolina by Brainy
- Wielkie SprzÄ…tanie by Brainy
- Inwazja Franków by Dzejkaczi&RajTo

- Zdradziecka Mielizna by Remik

Edytowane przez Jozenkow dnia 05-10-2020 18:35
Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
x22
 
MrKatrioPL
+1 za modzika
 
Mikulus
Licznik lajków wyjebało poza skalę Rozwalony

Bo oto ciemność okrywa ziemię i gesty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą.
 
Web
Emil
józek nie napisałeś o tym że mapy "Bear Grylls - Sahara" i "DEM" są w modzie

W kupie siła, kupa śmierdzi, kupy nic nie ruszy!

Discord: stachummv
 
Red
Witam serdecznie! Nie wiem, czy to odpowiedni temat, ale chyba udało mi się znaleźć pewien błąd, związany z Frankami. Otóż zrobiłem sobie na mapie Franków jako grywalną nację, ale po jakimś czasie rozgrywki okazało się, że nie mogą oni budować warsztatu płatnerskiego. Informacja, że cieśla awansował na płatnerza, normalnie się pojawia tak samo, jak i w szkole mogę uczyć normalnie cywila w tym kierunku, jednak w żaden sposób nie da się odblokować budynku. Kiedy spojrzałem na "drzewko" budowy (nie pamiętam, jak ta ikonka się nazywała w grze) i najechałem na płatnerza, by sprawdzić, co mu jest potrzebne do odblokowania budynku, okazało się, że gra wyrzuciła mnie na pulpit. Nie wiem dokładnie, czy to błąd, czy tak miało być, ale postanowiłem to mimo wszystko zgłosić.
 
Jozenkow
Prawdopodobnie nie masz marmuru/dachówki albo nie masz odblokowanych długich łuków. Przypomnę że frankowie nie mają krótkich łuków, tylko długie.
Rozwiązanie: użyj bugu ze szkołą, dwa razy cieśla drewniane narzędzia i powinno ci się odblokować.
PS te drzewka technologiczne w grze są zrobione pod wikingow tylko, a nowych budynków może nie czytać. Najlepiej nie używać tego

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
x1
 
Rumu
Red kiedy filmik z culturesa?
 
Red
Błąd ze szkołą pomógł. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że tylko Wikingowie mają dostęp do całego arsenału, jednak zaskoczył mnie troszkę fakt, iż mimo braku odpowiednich animacji do używania danej broni warsztat płatnerski 1 został zablokowany/usunięty gdzie cieśla może wytwarzać dalej drewniane włócznie, których też oni nie używają. Rozumiem, że cieśla gra troszkę większą rolę od płatnerza, ale odblokowanie go tylko za pomocą błędu gry wydaje mi się dość nietypowe. Niemniej dziękuję za pomoc!

EDIT: Postaram się coś nagrać z tego właśnie moda. Niech się choć trochę też świat o nim dowie. Albo przynajmniej ci, którzy o nim nic nie wiedzą.

Edytowane przez Red dnia 25-05-2019 01:22
x1
 
Jozenkow
To w takim razie jak zrobić luki u franków? Ja zawsze mogłem i nigdy problemu nie było. Odblokuj wszystkie zawody, może jest jakiś dziwny wpisany do potrzeb platnerza

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
x1
 
Red
Nie mówię, że jest to w jakiś sposób problematyczne, to też wybacz, jeśli się źle wyraziłem. Jak by nie patrzeć, Ty się na tym znasz lepiej niż ja. Mnie wystarczy sam fakt, że da się odblokować płatnerza u innych nacji w taki czy inny sposób.

A jako taką ciekawostkę (lub nie) mogę napisać, że zaintrygowałeś mnie z tym odblokowaniem wszystkich zawodów. Sprawdziłem to, jednak efekt był ten sam.
 
Jozenkow
Czyli co da się robić luki u franków czy nie Rozwalony

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
 
Red
Tak tak, da się. Wszystko ładnie już działa, dzięki wielkie za pomoc raz jeszcze.
 
SanTiago
Siemaszko ludziska. Ahh jak dawno tu nie wchodziłem. Propsuję Józek, chyba sobie pobiorę.

To ja, Cesarz, jakby ktoś nie wiedział Puszcza oczko
Gdzie jeszcze można mnie znaleźć?
Youtube
https://www.youtu...AKuS4lOBWA
TheModders
http://themodders...le;u=14807
World of Players
http://forum.worl...52-Germano
Forum Soulfire
http://soulfire.w...user=15991
Bractwo Spolszczenia
http://bractwospo...mp;uid=250
Forum TaleWorlds
https://forums.ta...on=profile
Jak chcesz mnie dodać na Steamie, śmiało:
https://steamcomm...055085219/
 
rangerq8
Hello everyone I loved the mod and really had fun playing. I just have 1 question about the Biz culture I am having a problem making LongBow every time I make a worker work in the Bow building the do not do anything they just stand still Also I can not make workers to learn to make Longbow or Short bow from school. please help
 
Brainy
Sent carpenter to school and order him to learn carpentry. I know it sounds stupid but it should unlock armorer.

Sami wiecie, że Brainy wie najlepiej.
x3
 
rangerq8
Thank you so much it actually worked ! haha <3
 
rangerq8
Is there anyone welling to play this mod online with me ?
 
Rumu
go to the discord, you can find someone there to play https://discordap...te/MYtDK2C
x1
 
Czosnus89
Dopiero wstałem z zimowego letargu. Super!!
x1
 
AdamWladam
I think that carpenter who know carpentry was soo bored in school He decide learn blacksmithcraft instad.

Słońce wtłacza moc życiodajną w ziemię
I ją zawija w złociste pierścienie
Słońce i cebula podobne do siebie.
Bo cebula ziemskim słońca jest wcieleniem

Jam jest cebula, jam słońce z ziemi zrodzone
Zapłaczcie gdy Me kręgi będą obnażone.
x1
 
Przejdź do forum: