Zobacz temat

 Drukuj temat
Nowa Strona culturesnation.pl
ZbiRek
Cześć,

jak wiecie strona culturesnation.pl ma za sobą pewną historię, a w tym roku minie dekada. Włącznie z poprzednim serwisem cultures.dbv.pl, na który pierwszy raz dołączyłem w 2009 mogę śmiało powiedzieć, że stało się też to częścią mojego życia i mojej prywatnej historii. Poznałem tam również świetnego grafika, ale i kolegę, z którym mam dobry kontakt do teraz - Łukasza vel Proszaka.

W związku z tym, ponieważ strona jest osadzona w opłakanej technologii, która już nawet nie jest rozwijana, podjąłem decyzję o powstaniu nowej wersji strony internetowej osadzonej odpowiednio na dzisiejsze realia. Próby aktualizacji aktualnego CMS'a się nie powiodły, głównie dlatego, że wiele rzeczy zostało tu przeze mnie, a także Remika dopisanych, a nie mam tyle czasu, żeby dochodzić co gdzie i jak.

Zwracam się tutaj do Was z prośbą o dyskusję na temat jakie rzeczy mają zostać przeniesione na nową stronę.
Jakie wrażenia odnoszę ja:
- Forum zostało już jakiś czas zastąpione przez Discorda, więc forum usunąłbym całkowicie,
- Przeniósłbym poradniki z możliwością ich dodawania
- Przeniósłbym download z możliwością dodawania plików/map/paczek bezpośrednio na serwer bez problemów
- Utworzenie zakładek z pomocą z grą online i poradnikami
- Rejestracja i logowanie oraz punkty użytkowników zostałby ZRESETOWANE, ale za poprzednie mapy i pliki zostałyby ponownie dodane oraz za nowe pliki
- Galerie bym przeniósł
- Przebudowałbym stronę główną na informacje o społeczności, o grze, jeden post z "aktualnością", linki oraz odwołanie do discorda.

Moja agencja: https://mayam.pl
 
Jozenkow
Jak dla mnie git nic dodać nic ująć

Wydobył mnie z dołu zagłady i z kałuży błota, a stopy moje postawił na skale i umocnił moje kroki
 
Mikulus
Z większością się zgadzam, jednak nie widzę sensu resetowania punktów. Rozumiem, że decyzja taka może być podyktowana czymś w stylu idei tabula rasa, jednak zdaje mi się, że w przypadku części osób mogłoby to wzbudzić poczucie, że napracowanie się na punkty było bezcelowe. Wiem, że część z punktów pochodzi ze spamu kometarzami, ale są również przypadki gdzie punkty były dodawane za turnieje, konkursy itp. a trudno by było przekopywać każdy przypadek i je ręcznie od nowa dodawać.
Moim zdaniem, jeśli chcemy zmniejszyć ilość punktów to należałoby każdemu użytkownikowi podzielić je przez stałą wartość, tak aby było ich mniej, ale żeby były w tej samej proporcji.

Podobnie nie widzę sensu resetowania kont. Może i ma to sens w przypadku botów itp. ale każde konto ma przypisany do siebie m.in. unixowy timestamp rejestracji, ilość komentarzy/postów itp. które mają jakąś historyczną wartość. Jeśli konta miałby być zresetowane, to należałoby moim zdaniem ustalić jakiś oddolny limit punktów i tylko konta pod tym limitem zostałyby usunięte.

Ponadto uważam, że warto by gdzieś zachować offline zapis całej strony 1:1. Nie chodzi o same mapy czy zdjęcia, ale o wszystko co jest na stronie. (no może z wyjątkiem IP, hash'ów haseł itp.) Web.archive.org jest nieco upośledzone nie tylko przez ogrom tematów na forum, zdjęć itp. ale też przez np. wymóg logowania się do pobrania map. Taki jeden offline'owy zapis zdaje się być konieczny jeśli chcemy w pełni zarchiwizować naszą historię.

Jeszcze co do poradników i pomocą z grą online to wątpię, żeby to było jakoś bardzo wymagane. Być może komuś się to przyda, jednak na chwilę obecną odnoszę wrażenie, że kanał #faq na Discordzie w zupełności wystarcza.

Bo oto ciemność okrywa ziemię i gesty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą.
x2
 
Web
ZbiRek
Ogólnie nie głupie Mikulus, jeżeli ludzie będą za tym, to możemy przenieść całkiem wszystkie punkty, a nowe punkty przyznawać zupełnie inaczej.

Moja agencja: https://mayam.pl
 
Ares
Mikulus mądrze gada
 
Przejdź do forum: