9 lat CulturesNation!Został jeszcze tylko rok i będzie dekada istnienia strony!

Pora na tegoroczne omówienie tego, co się wydarzyło przez ostatni rok.

Wakacyjny turniej niestety nie wypalił przez brak aktywności (co mogło być spowodowane gorszą organizacją, za co ze swojej strony przepraszamy) Ponad połowa osób które zgłosiły się do turnieju zrezygnowała z niego.

Są jednak również pozytywne wydarzenia z tego etapu historii naszego community.
Mianowicie, udało się nam odzyskać oryginalne niemieckie wersje Cultures Saga oraz DLC Cultures 1 "Zemsta Boga Deszczu" (możliwe do pobrania na naszym serwerze Discord)

Udało się nam również wykonać (po raz pierwszy w historii Culturesa) speedruny trzech najpopularniejszych odsłon z tej serii, wszystkie z nich zostały z powodzeniem zrequestowane na speedrun.com - największej bazie speedrunów. Poniżej linki:
Bramy Asgardu
Northland
Ósmy Cud Świata

Warto również wspomnieć że jeden z naszych użytkowników pracuje nad grą o tytule Citizens, która po części została zainspirowana Culturesem i ma z nim sporo wspólnych cech gatunkowych. Poniżej link do kupna gry na platformie Steam:
Citizens

Poczyniony został również progres w modyfikowaniu gry (tutaj nie znam szczegółów, więc zapraszam po nie na Discorda) Odkryto sposób na edycję tekstur i kilku związanych z tym rzeczy. Teoretycznie nic nas nie ogranicza ze strony gry, żeby stworzyć własną nację. W praktyce jednak nikomu nie chce się angażować w tak czasochłonne projekty.

Z mniej ważnych rzeczy można również dorzucić ku pamięci naszego community, że w tym roku graliśmy razem sporo w Among Us, Gartic Phone, oraz jak zawsze mieliśmy w wakacje serwer Minecraft.

To na tyle, w imieniu administracji pozdrawiam wszystkich użytkowników którzy przez ten rok nam towarzyszyli!

Problemy z rejestracją

Cześć!

Z powodu problemów z rejestracją użytkowników na stronę od teraz można przeglądać i pobierać wszystkie materiały dostępne wcześniej dla zalogowanych bez logowania i rejestracji.

Serwisu musi przejść pilnie aktualizację PHP z wersji 5.6 na PHP 7.4, niestety z powodu braku czasu nie mogę tego zrobić w przeciągu następnych 10-15 dni.

Dzięki za wyrozumiałość,
ZbiRek

Zmieniliśmy szatę graficzną strony

Cześć!

Dawno mnie tutaj nie było, a może wcale to nie było tak dawno. Nie mam pojęcia. Dawno też nie było zmian na stronie, które w jakiś sposób odzwierciedlałyby, że chcemy się rozwijać w dobrym kierunku. Jak mogliście przeczytać we wcześniejszym poście, Proszak dał przełomowe informacje na temat modowania Culturesów. W związku z tym chcemy zaprezentować Wam nowy wygląd na podstawie projektu graficznego Proszaka.

Łukasz tworząc wygląd tej strony, a ja wdrażając go w życie chciał powrócić nostalgicznie do lat powstania tej gry, lata 2000. Co prawda strony w tych latach wyglądały zupełnie inaczej, ale moim zdaniem klimat został szczególnie zachowany i przypomina stare dobre czasy, kiedy każdy z nas pierwszy raz spotkał się z grą.

Mój pierwszy raz z Culturesem, był to rok 2007, kiedy moja kuzynka pokazała mi zainstalowaną grę na swoim komputerze. Miałem wtedy 9-10 lat i nie za bardzo wiedziałem o co w niej chodzi. Samą frajdę sprawiało mi budowanie farmy i patrzenie jak pracownicy sieją trawę, po to żeby potem ją skosić. Niezwykle mnie to fascynowało. Fascynowała mnie też trudność tej gry, stąd znalazłem forum - cultures.dbv.pl, jak i zrobiłem swoje, które nosiło nazwę prawdopodobnie cultures.ubf.pl. Tam poznałem część z Was - starych wyjadaczy, by potem poznać się też z Wami wszystkimi, którzy teraz odwiedzają nasze forum wyczekując nowości. Myślę, że ta nostalgia zaprowadziła nas do ciekawej chwili, w której będziemy mogli wspólnie cieszyć się największą modyfikacją do gry, która w tym momencie się tworzy. Przez nasze wspólne siły i zaangażowanie, chciałbym podziękować wszystkim członkom społeczności CulturesNation - tej na stronie i na discordzie.

Pozdrawiam wszystkich,
ZbiRek