Dłuższa przerwa techniczna!

Cześć!

Niestety culturesnation.pl musi przejść pewną transformację. Kod strony jest tak przestarzały, że przeniesienie na nowy serwer spowoduje, że strona przestanie działać (PHP 5.6 trzeba zaktualizować do 7.4 na całej stronie RĘCZNIE). Stara wersja PHP nie jest już w ogóle obsługiwana od dłuższego czasu, a serwer na którym znajduje się aktualnie nasz serwis niedługo zostanie zastąpiony nowym serwerem.

Z tego powodu jestem zmuszony dokonać aktualizacji serwisu do najnowszej wersji i naprawy wielu błędów, które zgłaszacie mi na discordzie lub mailowo.

Serwis przestanie działać od 25.10.2021 na czas bliżej nieokreślony - dopóki nie uda mi się naprawić wszystkich błędów. Liczę, że uda się wszystko ogarnąć w maksymalnie kilka dni.

Dodatkowo po dokonaniu aktualizacji i naprawy błędów serwis zostanie przerejestrowany ze mnie (ZbiRek = Rafał Setlik) na nowego właściciela: Split Technology Sp. z o.o. (KRS: 0000805583, NIP: 8133823294)

Podstawa prawna: Nowym administratorem danych osobowych jest Split Technology Sp. z o.o. (określane dalej jako Administrator) przy Sportowa 6 / 59, 35-111 Rzeszów, NIP: 8133823294. Dane będą przetwarzane i przekazane w celu realizacji umowy rejestracyjnej i obsługi konta użytkownika w serwisie CulturesNation.pl, którego administratorem była osoba fizyczna Rafał Setlik , a dane z dniem 01.11.2021 zostaną przekazane dla Split Technology Sp. z o.o. zgodnie z Art. 6 ust. 1 lit. b) RODO, w celu prawidłowego procesu rejestracji, poruszania się po serwisie oraz przekazania danych osobowych w tym: e-mail, zaszyfrowane hasło, login użytkownika, data urodzenia, opis, awatar, komentarze, wpisy, udostępnione pliki, opisy, zdjęcia w galerii, oceny, pochodzenie, ilość punktów, ranking, adres IP, ciasteczka, informacje o adresie www, data rejestracji oraz data logowania. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz do zapomnienia zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. Administrator nie wykorzysta danych w celach marketingowych ani nie przekaże danych do innych niewymienionych podmiotów w tym postanowieniu. Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się pod adresem e-mail: iod@mayam.pl

W granicach i na zasadach opisanych w przepisach prawa, przysługuje Pani/Panu prawo żądania:

- dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia , ograniczenia przetwarzania;
- wniesienia sprzeciwu, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją;
- wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (szczegóły na stronie internetowej https://uodo.gov.pl).

9 lat CulturesNation!Został jeszcze tylko rok i będzie dekada istnienia strony!

Pora na tegoroczne omówienie tego, co się wydarzyło przez ostatni rok.

Wakacyjny turniej niestety nie wypalił przez brak aktywności (co mogło być spowodowane gorszą organizacją, za co ze swojej strony przepraszamy) Ponad połowa osób które zgłosiły się do turnieju zrezygnowała z niego.

Są jednak również pozytywne wydarzenia z tego etapu historii naszego community.
Mianowicie, udało się nam odzyskać oryginalne niemieckie wersje Cultures Saga oraz DLC Cultures 1 "Zemsta Boga Deszczu" (możliwe do pobrania na naszym serwerze Discord)

Udało się nam również wykonać (po raz pierwszy w historii Culturesa) speedruny trzech najpopularniejszych odsłon z tej serii, wszystkie z nich zostały z powodzeniem zrequestowane na speedrun.com - największej bazie speedrunów. Poniżej linki:
Bramy Asgardu
Northland
Ósmy Cud Świata

Warto również wspomnieć że jeden z naszych użytkowników pracuje nad grą o tytule Citizens, która po części została zainspirowana Culturesem i ma z nim sporo wspólnych cech gatunkowych. Poniżej link do kupna gry na platformie Steam:
Citizens

Poczyniony został również progres w modyfikowaniu gry (tutaj nie znam szczegółów, więc zapraszam po nie na Discorda) Odkryto sposób na edycję tekstur i kilku związanych z tym rzeczy. Teoretycznie nic nas nie ogranicza ze strony gry, żeby stworzyć własną nację. W praktyce jednak nikomu nie chce się angażować w tak czasochłonne projekty.

Z mniej ważnych rzeczy można również dorzucić ku pamięci naszego community, że w tym roku graliśmy razem sporo w Among Us, Gartic Phone, oraz jak zawsze mieliśmy w wakacje serwer Minecraft.

To na tyle, w imieniu administracji pozdrawiam wszystkich użytkowników którzy przez ten rok nam towarzyszyli!

Problemy z rejestracją

Cześć!

Z powodu problemów z rejestracją użytkowników na stronę od teraz można przeglądać i pobierać wszystkie materiały dostępne wcześniej dla zalogowanych bez logowania i rejestracji.

Serwisu musi przejść pilnie aktualizację PHP z wersji 5.6 na PHP 7.4, niestety z powodu braku czasu nie mogę tego zrobić w przeciągu następnych 10-15 dni.

Dzięki za wyrozumiałość,
ZbiRek